Genel Sağlık

2013 Saç Dosyası – En hoş kısa saç modelleri

.jpg

Kısa saç modası devam ediyor. Asimetriler, deli katlar ve küt kesimler öne çıkan en ehemmiyetli özelliklerden… Kahküllerin de yeni altın çağı başlayacak. Bu yarıyılda kısa saç kesimi sınamak manalı bir karar olacak, fakat bunun ciddi bir cesaret işi olduğunu öğreniyoruz. Bu surattan işinize yarayacak teklifler getirdik. Bit mağduru! gibi görünmekli çağdaş şehirli kadın imajı arasında yalnızca bir makaslık mesafe var hanımlar. Saçlarınızı kestirmeye karar vermeden evvel peruk sınayabilirsiniz.

Carey Mulligan

Benzer biçimde, fakat daha vintage bir görünüm için hafif bir bombe yaratabilirsiniz. Böyle bir saç modeli yuvarlak suratları da daha oval gösterir.

32031.jpg

Anne Hathaway

Maskülen saç kesimlerini yalnızca oval bir suratınız ve aşikar surat kemikleriniz varsa denemelisiniz.

Aynı modeli öne doğru tarayarak da apayrı bir tarz elde edebilirsiniz.

32025.jpg

Michelle Williams

Williams’ınki gibi kibar bir model yer surat tipine uygun hale gelebilir. Böyle bir kesim o kadar kullanışlı ki, tek bir modelle surat yanılgılarına uygun biçimde farklı tarzlar tutabilirsiniz. Misalin böyle yuvarlak bir suratınız varsa asimetrik, oval bir suratınız varsa geriye doğru kullanabilirsiniz. Bu model için farklı dalga tarzları kullanmanız da muhtemel olacak.

32026.jpg

Rooney Mara

‘Maskülen bir kesimden daha cesur bir model var mıdır’ derseniz, bunu gösterebiliriz. Kulak altı boyda ve uçları küt biçimde kesilmiş bir saç muhteşem görünebilir, tek bir koşulla: Kahkül de kullanmalısınız! Suratınız çok sarihte kalacağı için hiçbir kamuflaj ünsünüz olmayacak.

32027.jpg

Agyness Deyn

Uçlarını incelttirmeden kestirdiğiniz bir kesim her gün devingen sezmenizi sağlayabilir. Böyle bir model için düz ya da hafif dalgalı saçlarınız olmalı.

32028.jpg

Emma Watson

Sleek saçlar ancak böyle yanılgısız hatlara sahipseniz uygun olacaktır. Burnunuzun netlikle büyük olmaması gerekiyor. İster bir yana doğru ayırarak, ister tamamını geriye doğru tarayabilirsiniz.

32029.jpg

Rachel Adams Wood

Bu saç modeli hem çok kolay, hem de çok seksi görünüyor. Asimetrik bir kesimden sonra sprey ve saç fırçası kullanarak saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

32030.jpg

Jessica Chastain

Kısa saç kesimlerinin en hoşuna bakıyorsunuz. Asimetrik bir kesim ve yan ayrım, elbiselerinizi ve makyajınızın da önüne geçerek tek başına sofistike bir hava veriyor.

32024.jpg

Hayden Panettiere

Islak görünümlü saçlar için makyaj yapmanız gerekebilir. Saçlarınızda aydınlatma ya da gölge varsa model kendini daha çok emin edecektir.

32032.jpg

Sienna Miller

Suratınız çok uzun veya geniş olmadığı sürece bu modeli kullanabilirsiniz. Natürel ayrımında kalan saçlar için saç uçlarının incelterek kesilmesi gerektiğini hatırlatalım.

Peki yeni imajınızı seçebildiniz mi? Değişik saç modelleri haberlerimiz için tıklayın.

32033.jpg
.