Genel Sağlık

Siz oturun, makyajınızı en ünlü uzmanlar yapsın!

..

.jpg

Makyajlarını çok hoşlandığınız ünlülerin makyözlerinden gizemler almak ister misiniz? O zaman kalem ve kağıtlarınızı hazırlayın! Bu bilgiler sayesinde hem kolay, hem de göz akdikeni makyajlar yapmak sizin için çok kolaylaşacak.

33164.jpg

Bobbi Brown

Makyajda kapatıcınızı yalnızca nezaret morluklarınıza sürmeyin. Fondöteninizden sarih tonda sarı bazlı kapatıcıyı kirpik çizgisine olabildiğinde yakın biçimde, göz çukurlarına ve burun çevrelerine hafifçe sürün.

29738.jpg

Kimberly Soane

Sıcak su, ince kirpiklerin bükülme özelliğini çoğaldırdığı ve kopmasını yasakladığı için, banyo sonrası hemen kirpik kıvırıcısını kullanınız.

Hepiniz mi yaşıyorsunuz bu meseleyi? Öyleyse ilk olarak kaş kalemini açın ve parçalarını pudranın içine atın. Böylece kalemin kalıcı balmumu tesiriyle pudranız uygulayacağınız yere yapışacak ve uzun süreli tesir sağlayacaktır.

20458.jpg

Sherri Hubner

Fondöteni uyguladıktan sonra avuç içlerinizi bir dakika birbirine sürtün. Sonra alın, burun, yanak ve çene bölgesine iyice uygulayın. Ilık uygulamayla daha natürel ve çekemenir bir makyaja sahip olacağınızdan da emin olun.

20459.jpg

Ricki Gurtman

Görüntünüzü fazla mübalağalı yapmamanın en apaçık yolu evvel fondan başlamaktır. Mesela, fondöteninizi uyguladıktan sonra, göz makyajından evvel allık ve dudak boyasınızı sürün. Böylece suratınız daha parlak görünecek ve az bir gölgelendirme, göz kalemi ve maskarayla fazlaya kaçmayacaksınız.

Evvel, içindeki kremle kirpiklerinize hacim veren volume maskarayı kirpik başlangıcından başlayarak sürün. Azıcık kuruması için bekleyin ve daha sonra içindeki jel ile kirpiklerinizin kıvırcıklaşmasını önleyen uzatıcı maskarayı uygulayın.

20461.jpg

Wendy Lick

Eğer dudak boyasınızı yanına almayı unuttuysanız korkmayın. Dudak kremini bir parça alıp, pembe pudra veya fara bastırın ve dudağınıza uygulayın. Dudaklarınız daha parlak ve kalıcı olacaktır.

20462.jpg

Ellice Schwab

Size hayran bakışlar mı görmek istiyorsunuz? Evvel kirpik çizgisiyle göz kapağındaki çizgi arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Toz biçiminde farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın biçimde göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın.

20463.jpg

Shelby Sterrett

Kanıtlanmış bir öneri, göz veya dudak kalemini uygularken dirseklerinizi kesinlikle rahat edecek bir yere dayayın masa gibi ki daha rahat ve doğru sürebilesiniz.

20464.jpg

Vahşiye Stone

Yorgun görünen gözlerde kırmızılığı ve solgunluğu eksilten mavi renkte göz kalemi veya far kullanın. Mesela hafif gri renkte farla, koyu mavi veya dumanlı gri renkte kalemi birlikte kullanabilirsiniz. Mor gibi kırmızı özlü, kırmızılığını daha çok ortaya çıkaracak renklerden kaçının.

20465.jpg
.