Ebru Şallı sağlıklı ve fit olmanın sırlarını anlattı
Sağlık Yazıları

Ebru Şallı sağlıklı ve fit olmanın sırlarını anlattı

Ankara’da bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinliğe katılan Ebru Şallı sağlıklı ve fit görünmenin sırlarını paylaştı. 

Şallı, hayranlarından gelen “beslenme bilinciniz nasıl oluştu” sorusuna, çocukluğundan beri bu konuya özel ilgi duyduğunu söyleyerek şu cevabı verdi:

“Daha çocukken besinlerin içindeki vitamin ve mineralleri araştırırdım. Bu konuya o zamanlardan ilgim vardı. Bu işi yapmasaydım mutlaka doktor olurdum. Mutfak da çok sevdiğim bir alan… Sağlık bilinci ile mutfağı birleştirdim. Yıllarca televizyon programı da yapınca hem doktorlarla çok iç içe oldum, hem de mutfakla… Yeni tarifler geliştirdim; sağlıklı beslenerek de zayıflanabileceğini gösterdim. Şimdi de bu birikimlerimi sizlerle paylaşıyorum.”

ZAYIFLAYIP OLMAYAN ELBİSEYİ GİYİNCE…

Şallı zayıflamak isteyenlerin sağlıklı zayıflama derslerini takip ederek bunu başardığını ve özellikle kadınlarla arasında sıkı bir bağ oluştuğunu anlatarak, “elbisesi gelmeyen kadın, beni takip ederek zayıflayıp, olmayan elbisesini giymeye başlayınca aramızda bir bağ oluştu” diye konuştu.

SAĞLIKLI İNSAN EN ZENGİN İNSANDIR

Yemek yemeden zayıflamanın sağlığı tehdit ettiğini söyleyen Şallı, aç kalmadan da zayıflanabileceğini ve mutlaka beslenme yanında spor yapılması gerektiğini anlattı ve 45 dakika pilates yapmanın hem sağlıklı zayıflamaya yeteceğini hem de mutluluk hormonlarını harekete geçireceğini anlattı.