Baharatların faydaları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Baharatların faydaları nelerdir?

Kadınlar için ayrı bir yeri olan baharatlar menopoz, adet düzensizliği, sivilce, anemi gibi çeşitli sorunlarla başa çıkabilmek için bu baharatları tüketin

Kadınların korkulu rüyası olan fazla kiloların obeziteye dönüşmesinden uzaklaşmak için sık sık beslenme takibi yaptırmalısınız aynı zamanda bunu yaparken günlük egzersizlerinizi yapıp düzenli olarak bitki çayları tüketin. Her ne kadar biberin iştah açtığı öne sürülse bile kırmızı biber bu dönemde de size yardımcı olacaktır.

1512144311-TqOF.jpg

Acılı hastalıkların başında olan basur, kanama, kaşıntı ve rahatsızlık da yapar. Bu durumda size en iyi gelebilecek şeylerden biri de bol bol su içmenin yanında bol bol lifli besinler tüketmelisiniz.

1512144033-Im1G.jpg

Şiddetli ağrılı adet dönemlerinizde değişen ruh halinizle beraber  mide bulantısı, kabızlık gibi sorunlar da yaşıyorsunuz. Bu dönemlerde regl dönemlerinizde ağır egzersizlerden kaçının, zencefil, papatya çaylarını tükettiğinizde regl dönemleriniz daha hafif geçecektir.

1512144037-1yJ4.jpg

Kaygıdan biraz uzaklaşın. Kendinizi düzenli uykuya alıştırın düzenli uyku çok önemlidir! Çörekotu, sarımsak gibi besinler doğal takviyelerdir. 

1512144238-wk8E.jpg

Adet dönemlerinizde yaşadığınız şiddetli ağrılar ve kasık bölgelerinizde artan ağrılarınızı yumuşatabilmek adına bol bol tükettiğiniz bitki çaylarının yanında çorba içmenizi öneriyoruz. Özellikle sebze sulu çorbalar bu dönemde size destek olacaktır.

1512144031-oafn.jpg