Detoks suyu nasıl hazırlanır?
Sağlık Yazıları

Detoks suyu nasıl hazırlanır?

Bedeninizden zehirli maddeleri atmanıza takviyeci olacak detoks suyunu konutta kendiniz hazırlamaya ne dersiniz? Tamamen natürel ve pratik! Detoks suyunu kumpaslı olarak harcarsanız bedeninizde yağ yakımını süratlendireceksiniz…

Malzemeler
1 tane limon 
1 kadeh su
2 çay kaşığı elma sirkesi

Yağ yakıcı detoks suyu nasıl hazırlanır?
1 adet limonun suyunu iyice sıkın. Daha sonra tam malzemeleri suyun içerisinde karıştırın. Sabah uyandığınızda ve akşam yemeklerinden en az bir saat evvel bu karışımı içebilirsiniz.

Tarçınlı detoks  suyu 

Tarçının yağ yakıcı tesiri olduğunu artık hepiniz öğreniyorsunuzdur. Elma ve tarçın birleştiğinde, elmanın içerisinde bulunan antioksidan ve tarçının yağ yakıcı tesiri müthiş bir detoks suyu tarifi haızrlamanıza takviyeci olacaktır. 

Tarçınlı detoks suyu malzemeleri

1 adet elma rendelenmiş veya dilimlenmiş 
3 adet çubuk tarçın

Detoks suyu nasıl hazırlanır?

1 kadeh ılık suyun içerisine dilimlenmiş elmaları ve çubuk tarçını ilave edip en az 15 dk bekletin. Yemeklerden 1 saat evvel aç karnına harcanması önerilir. Bedenimizde alana gelen nedensiz baş sızıları, bitkinlik, nitelikli uyku yatamama gibi nedenler zehirli maddelerin birikmesi neticesinde alana gelmektedir. Bedende biriken zehirli maddeler ve ağır metaller emin bir hududun üzerine çıkmaya başlayınca şahsa rahatsızlık verir. Bu düzeyde ise devreye detoks suyunu sokarak, bu negatif tesirlerden kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz. 

Detoks suyunun öncelikli emeli bu toksik alımına ayda bir kaç gün de olsa ara verip, uzuvlarımıza destek olarak bedenin dinlenmesini sağlamak ve birikmiş zehirli maddeleri atmasına destek olmak.
Detoks suları ile aynı zamanda bölgesel olarak yağ yakma harekâtını da hakikatleştirebilirsiniz.