Defne yaprağının bereketleri neler stresi önleyip durgunlaştırıyor!
Sağlık Yazıları

Defne yaprağının bereketleri neler stresi önleyip durgunlaştırıyor!

Tüm dünyada sağlık meselelerinde hemen ilaca müracaat etmek yerine natürel usullerle yapılan rehabilitasyonlar büyük alaka görüyor. Defne yaprağı da sıhhate inanılmaz bereketleri olan nebatlardan. Defne yaprağı çay olarak harcanarak boğaz ağrısından, strese; böbrek taşından, ağrı kesici özelliğine pek çok fayda sağlıyor. İşte defne yaprağının 5 muhteşem verimi! 

Öksürük

Hafif bir soğuk algınlığınız var eee tabi azıcıkta öksürük. Bu vaziyetlerde defne yaprağından kendinize bir çay yaparak öksürüğünüzü dindirebilirsiniz. Tesirini hemen fark edeceksiniz.

Yoğun stres

Stresli yoğun bir yarıyıldan geçenler için aynı zamanda soğukkanlılaştırıcı özelliği bulunan defne yaprağının çayını harcayarak son derece stresli yarıyıllarınızı atlatarak daha rahat bir uyku sürükleyebilirsiniz.

Ağrıları dindiriyor

Aynı zamanda natürel bir ağrı kesici olan defne yaprağı gün içerinde geçmek öğrenmeyen baş ağrılarınızı giderebilirsiniz. Aynı zamanda adale gevşeti özelliği ile eklem ağrılarınızın önüne geçebilirsiniz.

Böbrek taşı

Özellikle böbrek taşı gibi rahatsızlığı olanlar için böbrek taşını bedenden atmaya takviyeci olmaktadır. Aynı zamanda böbrekleri iyileştirmede natürel bir vazifeyi bulunmaktadır. 

Sindirim meseleleri sistemi

Günümüzde kumpassız beslenmenin getirdiği rahatsızlıklardan biri de sindirim sistemi bozukluğudur. Sindirim sisteminde kabızlık gibi meseleleri olanlar defne yaprağı çayı ile sindirim sistemi meselelerinden kurtulabilirsiniz.