Genel Sağlık

Cildinize pratik teklifler

.

.jpg

Soluk cilt için

Cildiniz çok renksiz ve soluk ise, aynı miktarlarda kereviz yaprağı, havuç ve kırmızı elmayı sıkarak, bu suyu günde iki kadeh için.

5337.jpg

Yağ birikmesine karşı

Bir çay kaşığı toz şekeri sabun köpüğü ile karıştırarak yağlı noktaları silin ve suratınızı yıkayın.

5340.jpg

Su ve cildiniz

Sağlıklı bir cilt için bol bol su kapsamak verimlidir. Günde en az bir buçuk litre su içilmelidir. Cildi bol suyla yıkamak iyi gerekir. Yağmur suyu cilt için çok büyük bir arınıcıdır.

Cildinizi yıkadıktan sonra ıslak vazgeçmeyip hemen bir havluya kurulamalısınız. Cildin üzerinde kuruyan su cildin büzüşmesine neden olur.

5341.jpg

Bacaklardaki sivilceler için

Her akşam ayaklarınızı yıkadıktan sonra bacaklarınızı içkiyle iyice ovun sonra talk pudrasıyla masaj yapın. Haftada bir defa yeniden ayakklarınızı yıkadıktan sonra bir fırçayla ya da kuru keseyle ayaklarınızı pembeleşinceye kadar fırçalayın ya da ovun.

5342.jpg

Cilt gözenekleri arınmak için

Bir tencere suya yarım limon kabuğu bir avuç maydanoz, nane, adaçayı, karışımı atarak kaynatınız. Saçlarınızı başınızın üzerine toplayıp ve gözlerinizi kapatıp havluyu çadır gibi yaparak tencerenin buğusuna 10-15 dakika kadar yakalayınız. Sonra suratınızı bol soğuk suyla yıkayınız.

5361.jpg

El ve ayak terlemesi için

Terleyen yerlere sprey sıkmak ya da tuzlu ve sirkeli suyla banyo yapmak iyi gelir.

5369.jpg

Tırnak sararması için

Karbonatlı suyla her gün 2 – 3 dakika ovun. Bir kibrit çöpüne dolayacağınız pamuğu oksijenli suya daldırdıktan sonra tırnaklarınızı silin.

5372.jpg