Genel Sağlık

Cildi beyazlatmak için teklifler

Daha beyaz bir deri için…

.jpg

Herkesin bronzlaşma tasasına düştüğü şu yarıyılda siz beyaz derinizi nasıl gözeteceğiniz evhamını taşıyorsanız ya da cildinizin bembeyaz ve porselen gibi görünmesini istiyorsanız, aradığınız çözüm bizde! Kendinizi krem ve aksesuarlarla güneşten gözettikten sonra peri kızı gibi bir deriye kavuşmanız hiç de güç değil. Doğa sizin yanınızda!

40140.jpg

Uyumadan evvel cildinizi bir adet ortadan ikiye ayrılınmış limonla ovun ve sabah kalktığınızda suratınızı durulayın.

23836.jpg

Haftada bir defa cildinizi ölü hücrelerden temizletmek için ve derinlemesine arınmak için peeling uygulamalısınız.

40141.jpg

Yoğurdu cildinize sürün ve 20 dakika sonra süt ile durulayın.

33750.jpg

Bitkisel çayların posaları ılıdıktan sonra bunlarla masaj yapın ve durulayın.

36853.jpg

Bir ölçek limon suyu ve balı karıştırarak cildinize uygulayın.

Ya da kuru bir cilde sahipseniz bir yemek kaşığı balı, yarım yemek kaşığı limon ile karıştırın ve suratınıza uygulayın. 15 ile 30 dakika arasında bekletin. Ardından az su kullanarak cildinizi ovun ve o biçimde kurumaya bırakın.

6706.jpg

Cildin üzerindeki ölü hücreler renginizi gölgeli gösterir. Kuru bir cilde sahipseniz salatalığı ezerek suyunu çıkarın ve buna denk ölçüde bal ilave edin. Suratınıza uyguladıktan 15 dakika sonra durulayın.

25863.jpg

Yulaf unu, zerdeçal ve bir çay kaşığı limon suyunu macun haline getirin. Suratınıza uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin. Ardından suratınızı durulayın.

30884.jpg

Olgun bir muzu ezerek suratınıza maske olarak uygulayın.

Bu karışımı cildinize sürün. 10 dakika sonra cildinizi durulayın.

Cildinizin doğal bir biçimde parlamasını istiyorsanız, bir papayayı ezin ve suratınıza sürün. Ardından suratınızı deviremeden az su ile ovun.

27135.jpg

Ham patatesi dilimleyin ve suratınıza koyun. 10 dakika beklettikten sonra su ile durulayın.

7127.jpg

İki yemek kaşığı buğday ununa macun kıvamına gelene kadar su ilave edin. Suratınıza alttan yukarıya masaj yapar gibi bu karışımı sürün. 15 dakika sonra durulayın. Ayrıca bu karışım yağlı ciltlerin arınılmasında da tesirli olacaktır.

18210.jpg

Fakat her şeyden ehemmiyetlisi cildinize bir büyülü değnek dokunmadığını ve istediğiniz cilde anında erişemeyeceğinizi düşünün ve sabırlı olun.