Genel Sağlık

Bu makyaj trendleri hiç aşınmıyor!

.jpg

Yeni makyaj trendleri ne olursa olsun bazı makyaj şekillleri hiç değişmiyor ve aşınmıyor. Peki siz yıldızı hiç sönmeyen bu makyaj trendlerinden hangisi seçim ediyorsunuz?

21603.jpg

Ateş kırmızısı dudaklar

Seksi, kışkırtıcı ve baştan çıkarıcı kırmızı dudak boyası modası yeni trendler ne olursa olsun tahtını koruyor. Özellikle şık davetlerin bırakılmazı olan kırmızı dudak boyası, bayanları daha iddialı ve baştan çıkarıcı yapıyor. İddialı olduğu kadar da tehlikeli olan kırmızı dudak boyasını sürerken dikkat edilmesi gerekenler ise; tonu, sürülüşü ve neyle bitirildiği oluyor.

20455.jpg

Buğulu bakışlar

Buğulu ve içten bakışlarınızla bulunduğunuz yere imzanızı vazgeçmek istemez misiniz?Özellikle gözleri geliştirme gibi bir avantajı olan eyelinerlar günümüzde hâlâ en çok uygulanan makyaj biçimi. Sadelik ve şıklığı birliktesi getiren siyah eyelinerı düzgün sürebilmek ve orantılı bir biçimde kuyruk çıkarmak ise en çok seçim edilen sürüş biçimi.

21455.jpg

Allıksız makyaj bitmiş sayılmaz!

Makyajın bitiricisi olan allık özellikle bronzlaştıktan sonra rahatlıkla kullanılabilen bronz allıklar, yaz aylarının gözdesi. Altın sarısı, şeftali ve pembe gibi tonların buluştuğu allıklar ciltte ışıltılı bir görünüm sağlıyor. Bu stil allıkları kullanırken ehemmiyetli olan nokta ise; deriye uygun olması ve çok natürel durması.

9569.jpg

Ok gibi kirpikler

Hangimiz Türkan Şoray gibi upuzun kirpiklere sahip olmak istedik ki? Daha Önceki filmlerin günümüze kadar taşıdığı takma kirpikler bayanların bakışlarını değiştirmeye yetiyor. Günümüzde takma kirpikler mübalağalı bulunsa da neredeyse takma kirpik görünümü yaratan maskaralar çok fazla kullanılıyor. Özellikle uzatıcı ve arttırıcı tesiri bulunan maskaralar gözlerde takma kirpik tesiri yaratıyor.

8720.jpg

Deri renginde dudaklarınız olsun

Natürel makyajlar her zaman olduğu gibi bu sezonda da geçerliliğine gözetiyor. Yoğun bir göz makyajının bitiricisi olan, dudak renginde ya da deri renginin bir ton koyusunda seçilen dudak boyasılar her yere ve yarıyıla uygun bir makyaj trendini oluşturuyor.

21428.jpg