Baş ağrısı nasıl geçer? Baş ağrısını geçiren natürel usuller nelerdir?
Sağlık Yazıları

Baş ağrısı nasıl geçer? Baş ağrısını geçiren natürel usuller nelerdir?

Aralıksız başınız mı ağrıyor? ilaç almadan geçiremiyor musunuz? Vazgeçin tüm ilaçları, pozitif enerjinin eforuna inanın ve natürel usullerle baş ağrınızı geçirin. Misalin kafein baş ağrısını eksiltir. Baş ağrısı başlarken, meşrubatınız bir fincan kahve ağrının şiddetlenmesine mani olacağı gibi sizi rahatlatır. Lavantada baş ağrıdene çok iyi kazanç. Baş ağrısı başladığı zaman birkaç damla lavanta yağı ile şakaklarınıza yapacağınız masaj ağrıyı dindirmeye destekçi olur. Sizler için natürel usullerle baş ağrınızı geçirecek seçenekler hazırladık…

Karanlık ve suskunluk

Strese dayalı baş ağrısıyla gayret etkenin ilk yolu olarak usunuza hemen bir ağrı kesici ilaç içmek gelmesin. Zira ağrının önüne geçmenin natürel yolları var ilaçtan evvel. Migrene dayalı bir ağrı ise yaşadığınız, karanlık ve suskun bir odada uyuyarak krizi atlatmayı seçim edin.

Sarih hava yürüyüşü

Stres ve gerilimden uzak bir etrafta dinlenmeye çalışın. Bulunduğunuz yerin havası bol olmasına özen gösterin. Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arkasıydıysa karanlıkta dinlenin. Kendinizde o eforu buluyorsanız, sarih havada yürüyüş yapmak da baş ağrıdene iyi kazanç.

Masaj

Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapın.

Sıcak duş

Sıcak duş, bedeninizde rahatlama hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ardından su ılık olana kadar soğuk su ilave edin. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde yükselen kan akışı bu biçimde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.

Soğuk kompres

Bir bezi soğuk suyla nemlendirerek veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.