Genel Sağlık

Bu hafta vizyondan 7 film var!

.jpg

Rejisör: Christopher McQuarrie
Oyuncular: Tom Cruise, Rosamund Pike, Robert Duvall

Pittsburgh kentinde sakin ve güneşli bir sabah, mesai saatinden hemen evvel insanlar işlerine doğru koşturmakta, günlük telaşlarını yaşamaktadırlar. Bütün bu sırada 10th Street köprüsüne bakan parkta, derenin karşısı yakasından gelen 6 el silah sesi dinlenir ve birkaç dakika içinde 5 masum insan kanlar içinde yere yığılarak hayatını kaybeder. Akılda bir nişancının elinden çıktığı muhakkak olan bu hadiseyi Pitssburg polis departmanının çözmesi ve katil zanlısını tutması fazla sürmez; daha 24 saat dolmadan 5 cinayetin faili tutulur. Fakat sorgu esnasında hiçbir şey söylemeyen genç adam bir kağıda yalnızca “Jack Reacher’ı bulun!” yazar.

36005.jpg

Rejisör: Ahmet Sönmez
Oyuncular: Kadir İnanır, Caner Cindoruk, Anna Andrusenko

Reel bir hayat öyküsünden esinlenilerek kaleme alınan “Elveda Katya”; Batum’da yetimhanede gelişen Katya ’nın, Yunus adlı Trabzonlu bir denizci olduğunu bildiği babasıyla tanışmak için Trabzon ’a gidişinin hikayesidir.

36006.jpg

Rejisör: Ezel Akay, Barış Pirhasan, Gizemi Süreyya Önder, Hüseyin Karabey, Aydın Bulut, İlksen Muvaffak Olur, Reis Çelik, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay,
Oyuncular: Tansu Biçer, Serkan Besbelli, Bülent Emrah Parlak

Duruşu ve enerjikleriyle yalnızca müzik tarihi değil, politik tarihimizde de kendine ehemmiyetli bir yer edinen Grup Yorum tarafından geliştirilen bu proje, binlerce şahsın kurban olduğu bir drama odaklanıyor.

36007.jpg

Rejisör: Andrew Dominik
Oyuncular: Brad Pitt, Scott McNairy, James Gandolfini

Yerel bir çetenin idarediği, büyük paraların döndüğü bir yeraltı kumar şirketinde ciddi bir soygun asıllaştırılır. Failler kendilerini uslu varsayan ama gerçeğinde geride bir sürü iz vazgeçen 3 adamdır. Bunun üzerine çete, tertip edildiği poker oyunları sırasında yapılan soygunları incelemek için Jackie Cogan’ı görevlendirir.

36008.jpg

Rejisör: Leslye Headland
Oyuncular: Kirsten Dunst, Rebel Wilson, Lizzy Caplan

Regan, Gena, Katie zamanında lisede Becky’ye çok sürükletmiş, kendisiyle hep alay etmiş üç kendini sevmiş kızdır. Şimdi aradan seneler geçmiştir, bir zamanlar kilolu, çirkin ve ezik olan Becky yakışıklı Dale ile dünya evine girmeye hazırlanırken kendilerini kariyere ve başka şeylere adayan üç kadın ise henüz bekardır.

Ama ‘nedimeliği’ azıcık mübalağa etince, işler çığrından çıkacaktır.

36009.jpg

Rejisör: Stephen Elliott II
Oyuncular: Ashley Hinshaw, James Franco, Heather Graham

Sıradan ve minik hayatında hiçbir şey düzgün gitmeyen 18 yaşındaki Angelina işin ve ailesinden çok bunalmış halde yeni bir çıkış noktası arar. En yakın dostu Andrew ile Los Angeles’tan San Francisco’ya kaçar. Çalıştığı striptiz kulübünde kokain bağımlısı bir avukat ile tanışınca, bu sefer hayatında yeni bir ilişki başlar. Francis onu dışarıdan ışıldayana, tertemiz bir dünya le tanıştırır.

36010.jpg

Rejisör: Tamer Garip
Oyuncular: Cengiz Bozkurt, Serhat Harman, Johnny Lee Kamp

Venus Kıbrıs. Kıbrıs Venüs. Bu film Kıbrıs’ın dile getirilmeyen faciasının reel öykülerle temellendirildiği hadiseler zincirini anlatıyor .

Şahsi bir vakaymış gibi başlayan bu öykü Kıbrıs’ın hazin ve saklı hikayesini ortaya çıkarıyor. Fakat bu ufalanmış topraklarda Venüs kendisinin olmayan bir ülke için ne kadar uzağa gidebilir? Gerçek sual bu. Başrollerini Jolie M, Cengiz Bozkurt, Jonny Lee-Kemp ve Serhat Harman ’ın paylaştığı film 1940 ’lardan günümüze Kıbrıs ’ta yaşananları ajanlık ve aşk öyküleri eşliğinde anlatıyor.

36011.jpg
.