Bisturisiz Hoşluğa Ne Dersiniz?
Cilt Bakımı

Bisturisiz Hoşluğa Ne Dersiniz?

Son senelerde büyük büyüme gösteren estetik cerrahi ile kendi hoşluk kavrayışına uygun bir görünüme sahip olmak isteyenlerin hayali asıl oluyor. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, operasyondan korkan bayanlar için bisturisiz ve kısa vakitte yapılan estetik harekâtlar hakkında balaka verdi.

Yaşlılık Belirtilerinden PRP ile Kurtulun!

Ciltte oluşan buruşukluk ve yaşlılık izlerini gidermek için PRP rehabilitasyonu ile çok kısa vakitte istenilen neticeler elde ediliyor. Harekâtın uygulama evresinde öncelikle bireyin kendi kanı sterilize bir civarda alınarak, özel bir santrifüj makinesinde yüksek süratte ve belli zamanlarda döndürülüyor. Santrifüj edilen kan ayrıştırılıyor, kanın eritrosit ve lökositler gibi biçimli personelleri dibe çökerken trombositten zengin bvefatı da ortaya çıkarılıyor. Bu plazma özel bir operasyonla alınıyor ve rehabilitasyon edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluyla enjekte ediliyor. İşlem takribî 30 dakika sürüyor ve aynı gün içerisinde birey evine dönebiliyor.

Beş Dakikada Yeni Bir Btümörün…

Bisturisiz btümörün estetiği kısa süreli farklılık isteyenler veya estetik evvelinde yeni btümörün biçiminin yüzde nasıl duracağını görmek isteyenlere, 8 aylık veya 2 senelik geçici bir zaman ile uygulanıyor. Bisturisiz btümörün estetiğinde evvel hastanın burnu hekim tarafından tetkik ediliyor, fotoğrafları çekiliyor ve bilgisayarda zorunlu düzenlemeler yapılıyor. Btümörün üzerine yüzeysel anestezik bir pomat sürülerek ağrı duygusu gideriliyor. Daha sonra btümörün kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte edilir ve masaj ile burna istenilen biçim verilir. Rastgele bir alçı ya da bandajın kullanılmadığı bu yöntemde 5 dakika buz uygulaması yapılır.

Minik Göğüsler Artık Problem Değil!

Bisturisiz meme büyütme ameliyatında bölge yerel anestezi ile uyuşturularak, özel bir dolgu maddesi doku altına iğne dayanağı ile enjekte ediliyor. Kısa zaman sonra birey istediği meme boyutuna kavuşuyor. Ayrıca bu yöntem kalçaya, bacakların ince kısımlarına uygulanabiliyor. Takribî 45 dakika süren bu işlem sayesinde minik göğüs problemi sona eriyor ve birey sosyal yaşamına kısa vakitte geri dönüyor. Bu yöntem birey tarafından 1,5 sene kullanılabiliyor.

Elleriniz İçin Öğle Tatili Yeterli…

El yüzeyinde yaşlılığa bağlı doku kaybında hazır dolgu maddesi uygulaması ya da lipofilling harekâtı uygulanır. Cilde anestezik bir krem sürüldükten sonra beş dakika içinde ince bir iğne sayesinde uygulama asıllaştırılır ve çalışan bireyler bu harekâtı öğle tatilinde bile yaptırabilir. Bireyin özellikle karın bölgesinden alınan yağ dokusunun istenilen bölgeye enjeksiyonu olan lipofilling operasyonunda dolgunluğun yanı gizeme ciltte gençleşme de görülür.

Mona Lisa Gibi Tebessümün…

İhtiyarladıkça belirginleşen yüzdeki ifade farklılıkları, dudak kenarlarımızı alta doğru sürükleyen depresör isimli adalelerin fazla etkinliğinden kaynaklanır. Bu adalelere uygulanan botoks sayesinde adalenin etkinliği eksilir ve dudak kenarları yukarıya kalkar. Surata tebessümme ifadesi veren Mona Lisa gülüşü sayesinde birey sempatik bir duruşa sahip olur.

Nefertiti Boynuyla Hatasız Hoşluk…

Mısır Kraliçesi Nefertiti, boynunun kuğu gibi uzun ve çenesinin belirgin olmasıyla şanlıdır. Özellikle yanak ve boyunlardan göğse doğru inen byeminler, orta yaşlı bayanlarda yanağı da alta doğru sürükleyerek boynun hoşluğunu bozar. Botoks enjeksiyonu ile byeminin gerginliği eksiltilir ve breyin gergin ve hatasız görünür. Avrupa ve Amerika’da çok sık seçim edilen ve operasyon gerektirmeyen bu yönteme Nefertiti boynu denilmektedir.

Estetik ve Cerrahi Uzmanı

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu