Bal İle Hoşluk Mucizeleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Bal İle Hoşluk Mucizeleri

Bal, bir hoşluk ve sağlık iksiri olarak kabul ediliyor. Siz de ev üretimi hoşluk reçetelerini beğeniyorsanız, balı yanınızdan ayırmamalısınız. İster cildinizde ister saçlarınızda balın mucizevi tesirini görmek hem pratik hem de son derece ucuz. Ballı hoşluk reçeteleri

Surat arınıcısı: 

 

1 yemek kaşığı bal. 1 avuç ince çekilmiş badem ve ½ çay kaşığı limon suyuyla karıştırın. Karışımı suratınıza sürüp bir müddet ovuşturun. Cildinize iyice nüfuz ettiğinden emin olduktan sonra bol suyla suratınızı yıkayın.

 

Sıkılaştırıcı surat maskesi:

1 yemek kaşığı bal.  1 yumurta beyazı.  1 çay kaşığı gliserini mikserde çırpın. Karışımı suratınıza ve boynunuza sürün. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Saç kremi:

1/2 fincan balı 1/4 fincan saf zeytinyağı ile karıştırın. Saçlarınız banal kuruluktaysa sadece 1 yemek kaşığı yağ katın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra başınıza bir bone takıp yarım saat bekleyin. Saçlarınız şampuanla yıkadıktan sonra durulayın. Kuru saçlarınızın canlanıp parladığını göreceksiniz.

Tonik:

1 yemek kaşığı balı ve kabukları atanmış elmayı mutfak robotunda iyice ezin. Suratınıza sürüp 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla suratınızı durulayın.

Saç parlatıcısı:

1 çay kaşığı balı.  4 kadeh sıcak suda eritin. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra hazırlamış olduğunuz suyu saçlarınızın dibine çok fazla değdirmeden uçlarına doğru uygulayın. Daha sonra durulama yapmadan saçlarınızı kurutun. Parlaklığı görünce afallayacaksınız.

Yafta Cilt Bakımı Hoşluk bal ile hoşluk bal ile saç bakımı bal ile cilt bakımı ballı cilt bakımı bal ile surat maskesi bal ile saç kremi cilt maskesi