Genel Sağlık

2013 İlkbahar Saç Modelleri

Güneşli havalara uygun saç modelleri geliyor şimdi. 2013 ilkbaharında saçlarımızı nasıl yapacağız ve hangi aksesuarları kullanacağız?

.jpg

2013 ilkbaharında kadınların saçları nasıl olacak? Topuzlar, örgüler ve kıvrımlar nasıl kullanılacak?

ELMAELMA kadınlarda trend olan 2013 ilkbahar saç modellerini veriyor.

37460.jpg

Moda evleri fularları ve eşarpları saçlarda taşıyor bu bahar. 80’lerin modası geri geliyor anlayacağınız. Dolce&Gabbana’dan rengarenk, cıvıl cıvıl aksesuarlar topuzlarımızda, başımızda hep bizimde.

37461.jpg

Saçlarını ortadan ayırmayı sevenlere duyuralım. Ortadan ayırdığınız saçlarınızın dip kısımlarına ıslak bir görünüm vererek bastırmak moda.

Saç tasarımcıları bunun daha elegan bir hava yarattığını ve saç uçlarınızda beliren doğal dalgalarla uyumlu olduğunu savunuyor.

37462.jpg

Bu gerçekten çok doğal. Balenciaga, Prenses saçı denilen, yanlardan alınan saç tutamlarını arka ortada birleştirerek ve orada tutturarak oluşturulan modele dikkat çekiyor. Geriye saçlarınızın hizasından metal vurguyu iliştirmek kalıyor.

37463.jpg

Gucci’nin 70’li yıllara gönderme yaptığı topuzu tam bir sanat eseri. Doğu kültüründen esinlenen bu model, günlük kullanımlar için de yorumlanabilir.

37465.jpg

Ne çok dağınık ne de çok derli toplu. Balmain podyumunda dikkatimizi çeken örgülü bu saç modeli, çoğu kadının kullandığı türden.

Kullanımı rahat ve yapımı oldukça basit bu saç modeli bizim baharımızın favorisi olacak diyebiliriz.

37470.jpg

Chanel Grand Palais’de gerçekleştirdiği defilesiyle yine büyüledi. İlkbaharda topuzların önemini vurguluyor Chanel. Nasıl mı? Gevşek bir şekilde toplayacağınız saçlarınızı inciyle süslemeyi öneriyor. Bir davet için oldukça zarif bir seçim olabilir.

37473.jpg

Lanvin podyumundaki saçlar, saç uçlarına doğru katlarla inceltilmiş, kabarık olmayan sade bir görünümde. Yatıştırıcı saç spreyiyse, Lanvin kulisinin en çok kullanılan malzemesi. Hemen edinmeli!

37476.jpg

Versace podyumundaki mankenler, saçlarının kabarık ve bitirilmemiş gibi gözüken doğal dalgalarıyla yürüdü. Bu çabasız şıklığı ve doğal görünümüyle bizim de en beğendiğimiz saç modellerinden oldu. Saçlarına çok vakit harcayamayan kadınlar için önerimiz.

37478.jpg