Genel Sağlık

2013 2014 Güz/Kış Makyaj Trendleri

2014 kışında kadınların ışıldamasını sağlayan renkler çoktan belirli oldu. Bakalım makyaj tasarımcıları göz makyajında hangi renkleri kullanacakmış!

.jpg

Kedi gözü makyajının yeri ayrı. Rock bir hava veren, kalem ve likit eyelinerla uygulayabileceğiniz kolay bir göz makyajı bu. Kapak kızlarında gördüğümüz bu göz akdikeni makyaj güzde yeniden trend. Hem de rengarenk!

Anna Sui’nin seçimi gibi siyah ve kalın bir eyeliner sürüklemek. Siz de Monique Lhuillier podyumundaki gibi uzun bir kuyruk yaparak ya da Jason Wu’nun modellerine uyguladığı gibi yumuşak tonları yumuşak gölgelerle dağıtarak kedi gözü makyajı yapabilirsiniz.

39772.jpg

Makyaj tasarımcıları gölgeli makyaja bayılıyor. Göz makyajında 2014 kışının gözdesiyse gölgeli gözler. Fakat bu kış canlı gölgeli gözler moda! Turuncunun ışıltılı ve gölgeli hali gözlerde olacak. Duru ve kıymetli görünen bu göz makyajı kirpik kısımlarında yoğun olup kaş hizasına gelene kadar devam ediyor.

Givenchy’de ‘zengin kız’ havası, Prabal Gurung’da kırmızı kahverengilerle karşımızda. Canlı ve yoğun renkleri gölgelerle yumuşatıp dağıtarak ve karıştırarak kullanmanız size düz ve lüks bakışları garantiliyor.

39770.jpg

Açık ve parlak kırmızı dudaklar ekstrem bir görüntü için ideal. Nina Ricci’nin nar çiçeği mat dudak boyasıları, Marc by Marc Jacobs’ta ıslak ve daha seksi bir görüntüyle kullanılıyor. Dudakları ıslatıcı tesiri olan ve opak olan dudak bazlarını uygulayıp, ikinci bir kat olarak renkli dudak boyasımızı uygulayacağız bu kış.

39773.jpg

Güneşli havalar sona ermeye başladığında soğuklarda içimizi ısıtacak renklere lüzum dinleriz. Onlardan bırakamadığımız olanıysa şarap kırmızısı. Önümüzdeki kış, deli, dayanılmaz tesiri olan dudakları Louis Vuitton’da Vera Wang’de ve Miu Miu’da göreceğiz.

39774.jpg

Işıldamayı beğenemeyen kadın var mı? Özellikle gözlerdeki vurgularla ışıldamayı beğenmeyen? Donna Karan’ın makyaj sanatkârı grili siyahlı krem farı karıştırarak buharlı ve ışıltılı göz makyajı gözlerinize payet tesiri verecek.

Chanel’in pul efektli göz makyajı da büyük alaka görmüştü.

39775.jpg

İlkbahar renkleri yeşil ve maviyse, kışın rengi de mor ve tonları. Koyu, kahverengiye çalan mor gibi tonlar 2014 kışının en ehemmiyetli trendi. Kolay ve yarı şeffaf görüntüsüyle zarif bir efekt olacak gözlerde.

Gucci, Oscar de la Renta, Max Mara şehirli ve sofistike kadını yarı şeffaf haliyle sunuyor.

39776.jpg