ZEKÂNIZA UYGUN YİYECEKLER
Tamamlayıcı Tıp

ZEKÂNIZA UYGUN YİYECEKLER

Yediğimiz yiyecekler daha iyi bilme, dikkati toplama ve hafızayı geliştirmek için birebir… Havuç andırma maharetini artırırken, ananas ezber için faydalı.

ıÜüBesinler daha iyi bilme için çok ehemmiyetli. Misalin havuç andırma maharetini, karides dikkat zamanını, limon ise idrak etme maharetini artırıyor. Lahana ise imtihan stresi için birebir. İşte idrak etme ve bilme için zorunlu gıdaların listesi…

SİNİR SİSTEMİ: Ceviz, fındık, fıstık zekanın uzun vakit çalışma mukavemetini artırır. Beynin haberleşme maddelerinin yaradılışını hareketlendirir.

YARATICILIK: Zencefil kapsadığı maddeler ile beynin yeni fikirler üretmesini sağlar. Kan sulandığı için daha özgür akar, beyin oksijenle beslenir.

BELLEK: Havuç andırma maharetini artırır. Beynin metabolizmasını canlandıran enzimlerdendir. Bir minik tabak akışkan yağlı havuç salatısı önerilir. Ananas, ezberlemek için çok verimlidir. Değişik meyvelerde bulunmayan mangan elementini içerir.

MUTLULUK: Mutluyken daha iyi biliriz. Enerjimiz pozitif olur. Kırmızı biber acı verse de bedenin kendi hormonu olan endorfinin salgılanmasını hareketlendirir. Çilek, stresin tesirlerini eksiltir. Muz da beyne mutluluk veren seratonin maddesi içerir.

BİLME: Lahana, tiroid bezlerinin etkinliğini eksiltir. Bu da asaplılığa iyi kazanç. İmtihan evveli stres için önerilebilir. Limon, idrak etme maharetini artırır. Yeni bilinecek bilgilerin evvelinde öneri edilir.

DİKKAT TOPLAMA: Karides beynin yiyeceğidir. Bedene ehemmiyetli verimi olan Omega 3 yağ asitleri sağlar. Dikkat zamanını uzatır. Soğan fazla aşınmaya, fiziksel bitkinliğe karşı kanı sulandırır. Beyin oksijeni daha kolay alır.