Yüzdeki Lekeler İçin Öneriler
Grip - Soğuk Algınlığı

Yüzdeki Lekeler İçin Öneriler

Domates bir sağlık ve hoşluk definesidir. Beden mukavemetini çoğaldıran, cildi hoşlaştıran, ihtiyarlamayı önleyen en ehemmiyetli besinler arasında yer alır. Domateste bulunan likopen maddesi, öğrenilen en tesirli antioksidandır. Bir Hayli besinin aksine, domates piştikçe kıymeti çoğalır ve özellikle zeytinyağıyla beraber harcandığı zaman beden tarafından daha kolay hazmedilir. Domates cildimiz için de çok faydalıdır. Cilt hücreleri arasındaki bağları güçlendirir ve güneş zararlarını önler. Millet içinde arı sokmasında, bedene batan diken ve sırçaların çıkarılmasında, nasır ve siğilin arınılmasında, sarılık hastalığında, ateş ve güneş yanıklarında yaygın olarak kullanılır. Domates bedenimizdeki nemin korunmasına destekçi olur. Kışın veya yazın günde 1 domates veya 1 kaşık salça harcamak 8 kadeh su içmek kadar faydalıdır.

SİVİLCELERİ GEÇİRİR Cildiniz yağlı ise domates maskesi bütün sizin içindir! Özellikle komedonlar siyah noktalar ve iltihaplı sivilceleri aktif bir biçimde iyileştirir. Zira domates yağ salgısını dengeler ve hafif bir peeling sağlar. Suratınızda bir sivilce mi başlıyor? Hemen üzerine azıcık domates salçası sürün. Sızısı geçer ve süratle iyileşir. Domates maskelerini ne biçimde uyguladığınız çok da ehemmiyetli değildir. Domatesi ortadan kesip suratınıza sürebileceğiniz gibi, rendeleyebilir yahut 1 kaşık dolusu domates püresi veya salça kullanabilirsiniz. Ardından 10-15 dakika kadar bekleyin ki, domatesin özü cildinize iyice nüfuz etsin.
PEELING TESİRİ YARATIR Sonra bir dilim domatesle hafifçe suratınızı ovun. Zira domates hafif bir peeling”e de destekçi olur. Zaman dolunca, suratınızı ılık su ile hafifçe yıkayın. Suratınızdaki muhakkak bilinmeyen domates viraneleri cildinizin PH”ını dengelemeye devam eder. Cildiniz kuruysa, domatesin içine azıcık zeytinyağı karıştırın. Yeniden aynı biçimde 10-15 dakika bekleyin ve sonra suratınızı ılık suyla yıkayın.
MUCİZELER YARATIYOR! Domates maskesi yaptığınızda cildinizde tatlı bir kıpırtı dinleyebilirsiniz. Ancak bu yanmaya dönüşürse hemen yıkayın. Zira bazı insanların domatese karşı alerjisi vardır. Domates maskesi antiaging bir mucize gibidir. Çok yakında her yerde domates kremleri veya peeling”leriyle karşılaşırsanız hiç donakalmayın!
Doğum kirleri, güneş kirleri ya da başka sebeblerle suratınızda oluşan kirleri açmada tesirli bir maske tarifi Maskeyi uygulamadan evvel cilt iyice arınılmalı ve çok az ölçüde besleyici krem sürülmelidir. Suratınıza hoşça dilimlenmiş domatesleri yerleştirin ve takribî 30 dakika bu dilimleri suratınızda bekletin.
Not: Bu maske soğuk sütle nemlendirilmiş pamukla çıkar