Yüzde çıkan sivilcelerin sebepleri nelerdir sol yanağınızda varsa...
Sağlık Yazıları

Yüzde çıkan sivilcelerin sebepleri nelerdir sol yanağınızda varsa…

Yüzde neden sivilce çıkar? Yüzde sivilce çıkmasının nedenleri nelerdir? Sivilcelerin çıkma sebebi bölgeden bölgeye değişir mi? Yüzümde çıkan sivilceleri doğal yollarla nasıl tedavi edebilirim? Hemen hemen hepimiz yüzümüzde çıkan sivilcelerden muzdaripiz. Ergenliğe girdiğimiz andan itibaren bir çok sebepten ötürü sivilceleniriz. Ama yüzümüzün bazı bölgelerinde çıkan sivilceler de var ki doğrudan sağlığımızı tehtid ediyor. Siz de yüzünüzde çıkan sivilcelerin sebeplerini bilerek olası sağlık sorunlarının önüne geçmek isteyeceksiniz…

STRES ALNINIZDA SİVİLCEYE SEBEP OLUYOR!

Sindirim sistemi ile ilgili sağlık sorunlarına ve bağırsaklarda biriken toksinlere işaret etmekte. Aynı zamanda düzensiz uyku alışkanlıkları, stres, depresyon, kötü kan dolaşımı, endişe ve stres. Fazla şekerli gıda tüketimi. Şapka ve bere kullanımı ve kullanılan saç ürünleri de sebep olabilir.

ALINDAKİ SİVİLCELERİN DEVASI

 Antioksidan içeriği zengin yiyecek ve içecekler yani bol sebze ve meyve tüketmek, bol su tüketmek,az yağlı beslenmek ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak önemli. Ayrıca; zihni sakinleştirecek hobiler edinmek, meditasyon, geceleri en geç 23:00 da yatağa girmek, sakinleştirici bir spa günü vs…örn:Yeşil çay, ılık limonlu su (özellikle sabah aç karına) ve antioksidanca zengin nar, çilek, böğürtlen gibi mor ve kırmızı meyveleri bolca tüketmek.

YAĞLI YİYECEKLER ŞAKAKTA !

Zayıf kan dolaşımı,safra kesesi problemleri. Çok fazla yağlı ve işlenmiş gıda tüketimi.

ŞAKAKTAKİ SİVİLCELERİN DEVASI!

İşlenmiş gıda ve fastfood tüketimini azaltmak. Salatalık ve limon gibi gıdaları bolca beslenmenize eklemek. Makyaj yaparken hijyene dikkat etmek.

FAZLA ALKOL KAŞLARINIZA VURUYOR!

Karaciğer ve dolaşım sorunları. Çok fazla alkol tüketimi ve sigara.

KAŞ BÖLGENİZDEKİ SİVİLCELERİN DEVASI

Egzersiz yapmak, alkol ve sigaradan kaçınmak, süt ürünlerini azaltmak, gece atıştırmalarını bırakmak.

 KALBİNİZ RİSK ALTINDA OLABİLİR!

Burun kalbe karşılık gelmekle birlikte, kabızlık, hazımsızlık, yetersiz beslenme ve yüksek tansiyon.

BURNUNUZDAKİ SİVİLCELERİN DEVASI

Baharatı azaltmak, daha az et ve tuz tüketimi, günlük egzersiz, vitamin mineraller açısından dengeli beslenme, özellikle B vitaminleri yönünden zengin beslenme.

 ÇOK FAZLA YEMEK SOL YANAĞINIZDA …

Karaciğer problemleri, mide problemleri ve stresten kaynaklandığı gibi. Çok fazla yemek yemek ve makyaj fırçaları, yastık kılıfları ve cep telefonları gibi hijyen ile ilgili problemlerden de kaynaklanabilir.

ALERJİ SAĞ YANAKTAN BELLİ OLIYOR!:

Akciğer ve allerji ile ilgili problemler ve stres. Yine hijyen problemleri ve fazla şekerli gıda tüketimi.

SAĞ YANAKTA ÇIKAN SİVİLCENİZE DEVA

Sindirim problemlerine sebep olacak fazla yemekten kaçınmak, stresten uzak durmak, allerjiye sebep olabilecek ortamlardan kaçınmak ve deterjanları kullanmamak, yastık kılıfı, cep telefonu ve makyaj fırçası hijyenine dikkat etmek.

 KABIZLIK BAKIN NEREDEN ANLAŞILIYOR?

Dudakta çıkan sivilcelerin sebepleri; düzensiz bağırsak faaliyetleri, fazla baharatlı ve yağlı gıda tüketimi ve kullandığınız diş macunu.

DUDAKTA ÇIKAN SİVİLCELERE DEVA

Kabızlığı önlemek ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlamak için sebze ve meyve tüketimini arttırmak. Baharatlı ve yağlı gıda tüketimini azaltmak.

 ÇENE VE ÇEVRESİNDEKİ SİVİLCELER

Hormonal ve jinekolojik problemler ile kabızlık, mide problemleri ve ellerin sık sık çeneye konulması gibi hijyen problemleri.

ÇENEDE ÇIKAN SİVİLCELERERİNİZE DEVA

Dengeli beslenmeye dikkat etmek, yeterli Omega- 3 alımı, en az 7-8 saat uyku uyumak, hergün en az 20 dakika egzersiz yapmak, tam tahıllı gıdalarla bolca taze sebze ve meyve tüketmek ve yeterli su tüketmek.

AZ SU İÇİYORSANIZ…

Kulakta sivilce çıkma nedenleri; Böbreklerin çalışma problemlerinden. Az su içmek, fazla tuzlu gıda ve kafeinli içecek tüketmek.

KULAKTA ÇIKAN SİVİLCELERİNİZE DEVA 

Tuzu ve kafeini azaltmak. Günde 7-8 bardak su tüketmeye özen göstermek.