Yüz Şekline Göre Kaş Alma Yöntemleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Yüz Şekline Göre Kaş Alma Yöntemleri

Kaşlarda son moda: Bu sezon, ince ve kavisli kaşlar netlikle “out”. Kalın, yumuşak hatlı, açısız, az meyilli kaşlar moda.
Kaşınızı kime aldırmalısınız? Bunun için kaşınızı alacak bireyin kendi kaşlarını nasıl aldığına bakmanız yeterli. Kuaför salonuna girdiğinizde kaş alacak bireyin kaşlarına dikkatlice bakın. Kaşları iyi alınmış gözüküyorsa kararsız etmeden kaşlarınızı ellerine teslim edebilirsiniz.
Bu görüntüye sahip olmak için 3 neden * Kalın görünümlü kaşlar, göz bölgenizi daha çok vurgular. * Göz makyajına fazla zaman tüketmenize gerek kalmaz. * Kavis olmadığı için kendiniz de basitçe düzeltebilirsiniz.
Eski alışkanlık, yeni trend Bumerang görünümlü kaşlara elveda: Son senelerde hemen hemen herkesin seçimi olan ince ve kavisli kaşlara veda etkenin zamanı geldi. Bu tip kaşlar, surata agresif bir ifade verdiği gibi, yaşı da büyük gösteriyor! Hafif meyilli, kalın kaşlara merhaba: Yeni kaş modelinizle suratınızın ifadesi yumuşayacak. Ancak, bu kaş modelini, seksenli senelerin dağınık ve kalın kaş modası ile karıştırmayın!

Kaş alma metodları Cımbız: Yeni kaş modasını uygulamak için evvel profesyonel ellere lüzumunuz olacak. Daha sonra kendiniz aynı biçimin üzerini düzenleyebilirsiniz. Kalın kaşlar, ince kaşlara göre daha az uğraş isteyeceği için cımbızla düzeltmeniz yeterli olacaktır.
Ağda: Ülkemizde henüz fazla yaygınlaşmasa da ağda ile kaş almak pratik ve acısız bir yöntem. Gür ve inatçı kaşlar için cımbızdan daha tesirli olan ağdayı kendiniz uygulamayın. Bu operasyonu kaşınızı alan bireyin yapması daha doğru olur.
Kaş boyama metodları Yeni kaşlarınıza kavuşmak için azıcık zaman, azıcık da sabır gerekeceği için, kalınlaşma sürecinde kaşlarınızı boyayarak düzgün bir görüntü elde edebilirsiniz. Kaş renginizin saç renginizle geçimli olması için kaşlarınızı saç boyası ile değil de kozmetik reyonlarında bulabileceğiniz kaş kit’leri ile boyayın. Hemen hemen her markanın kaş kit’i var.
Evde kaş alma yöntemleri Kaşlarımı kimseye elletmem kendim alırım diyorsanız yeni kaş modasını konutta da uygulayabilirsiniz.
1. ADIM: Bir kalemi burnunuzun kenarına paralel biçimde tutarak kaşınızın başlangıç noktasını tanımlayın. Kaşınızın azami bölgesini başka bir deyişle meylin başlayacağı yeri tanımlamak için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin. Bitiş noktasını tanımlamak içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diagonal tutun.
2. ADIM: Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek kaş biçiminizi oluşturun. Daha sonra cımbız, ip veya ağda desteğiyle işaretin üzerinden alın.
Kaşlarınızın görüntüsü kalın olacağı için birden fazla tüy sürüklemeyin. Kaşlarınızı tek tek alın ki arada boşluklar olmasın. Kaşlarınızın üst bölgesi için de aynı vaziyet geçerli. Çok fazla tüy alırsanız kaşınızın biçimini bozabilirsiniz.
3. ADIM: Kaş fırçası ile tarayıp, uzun tüyleri makasla kesin.