Genel Sağlık

Yoksa erkekler daha mı aşkkolik?

.jpg

Yapılan bir araştırmaya göre, erkekler ‘işte o birey’ dedikleri kadını seçmekte hiç zorlanmıyor ancak kadınların kalbini kazanmak hiç de kolay değil…

Daily Mail’ın haberine göre, aynı araştırma erkeklerin 5’te 1’inin ilk görüşte aşık olabildiklerini, yarısından aşırısının ilk buluşmadan sonra partnerlerine yakalandıklarını ve 4’te 3’ünün ise 3 buluşmadan sonra kalplerini kaptırdıklarını ortaya koyuyor.

40054.jpg

Diğer taraftan, yalnızca 10 kadından 1’i ilk görüşte aşık olduklarını belirtiyor. Kadınların çoğu ise asıl aşkı bulduklarına ancak 6’ncı buluşmadan sonra ikna olduklarını ifade ediyor.

Alınan yanıtların neticesinde, ilk görüşte ‘elektrik’ almanın daha çok kadınsı bir duygu olduğu tabusu da devrilmiş oluyor. Böylece erkekler ile kadınların ilişkilere bakış açısı arasındaki büyük fark bir defa daha ortaya çıkıyor.

40656.jpg

British Psychological Society profesörü Alexander Gordon, erkelerin dış görünüşe daha çok önemsediklerini, kadınların değerlendirmelerinin ise çok daha karışık olduğunu vurguluyor. Kadınlar sosyal vaziyetleri erkeklerden daha iyi tahlil edebiliyor.

36053.jpg

Yaşları 16 ile 86 arasında değişen ve 1500 erkek ile 1500 kadın arasında yapılan araştırmaya göre vasati bir İngiliz erkeği yaşamında 3 defa, civara bir İngiliz kadın ise yaşamında yalnızca 1 defa aşık olduğunu belirtiyor.

31250.jpg

Erkekler ‘senden hoşlanıyorum’ demeye de daha yatkın. Araştırmaya katılanların 4’te 1’i de kalp kırıklıklarını tamir edemediklerini söylüyor.

39281.jpg