Genel Sağlık

Yanılgısız hoşluğun gizemi bu 6’lı da saklı!

…..

.jpg

Hakikatinde genç, hoş ve bakımlı görünmek sandığınız kadar güç değil. Daha parlak saçlara, pürüzsüz bir cilde ve bakımlı bir bedene sahip olmak için bu 6’lıyı yapmanız yeterli!

19329.jpg

Kuru saçlara muz!

Bir muzu iyice ezin. Bir çay kaşığı bademyağıyla karıştırıp saçınızın diplerinden başlayarak uygulayın. 20 dakika bilave ettirdikten sonra durulayın.

11770.jpg

Salatalıkla canlanın!

Salatalık ile cildinizi canlandırmaya ne dersiniz? A, B ve C vitaminleri ile fosfor, potasyum, demir, magnezyum ve gençlik iksiri olarak belirlenen selenyum ambarı salatalık, her türlü cilt meselesine iyi geliyor.

Canlandırıcı ve yumuşatıcı tesiri sebebiyle kozmetik mahsullerinin bırakılmaz besinlerinden bkocaman. Cildiniz için her gün bir salatalık yiyin. Ayrıca salatalığın kabuğunu biraz kalın ceddip suratınıza sürün, cildinizde ani canlanma ve yumuşama tesirini hissedeceksiniz.

17071.jpg

İyi bir uyku hoşluk koşul; iyi dinlenin!

Cildimiz kendini onararak yenilenmek ve beslenmek için organizmanın derin uyku halini, başka bir deyişle geceyi bilaveler. Cilt, gece yarısından sonra hormonlar tarafından daha iyi sulanır; kılcal kan dolaşımı da aynı biçimde bu yarıyılda canlanır. Cildin uygulanan mahsullerden en yoğun olarak faydalandığı saatler ise sabahın dördüdür. Gecenin cildimize sunduğu en büyük hizmet serinkanlılaşmaktır. Başka Bir Deyişle gün boyunca kendisini güneşe, rüzgara karşı korunurken, yaptığı strese bağlı ya da mimiklerle alakalı kırışmaların reel sebebi olan kas kasılmaları gece boyunca serinkanlılaştığında ortadan kalkar ve cilt rahatlar.

13658.jpg

Kırışıklıların düşmanı meyve!

Bilim adamları, güneş ışınlarından alana gelen cilt buruşukluklarının gıdalarla da alakası olduğunu açıkladı.

Cildi güneş ışınlarının tesirinden gözeten değişik anti-kanserojen besinler ise balık, erik, elma ve çay. Öte yandan ciltte buruşuklukların, et, sütlü besinler, şeker, tereyağı ve margarin harcayanlarda daha fazla alana geldiği gözlendi.

13249.jpg

En natürel dudak parlatıcısı; bal!

Bal, içeriğindeki vitamin mineral, antioksidan ve aminoasitlerle kıymetli bir besin maddesi olmasının yanı gizeme, rehabilitasyon edici özelliklere sahip.

İşte çatlayan dudaklar için rehabilitasyon edici bir dudak parlatıcısı: Bir fincan tatlı badem yağını ve yarım fincan balmumunu, mikrodalga fırında balmumu eriyene kadar tutun. iki kaşık balı ilave edip karıştırın. Soğumaya bırakın. Karışımı kapaklı ufak kaplara döküp kullanın.

19961.jpg

Kuru cildin en natürel ilacı, gül!

Yağlı cilt kadar kuru cilt de mesele yaratır.

Kuru bir cildiniz olduğundan yakınıyorsanız gülden yararlanabilirsiniz. Gül suyu ve gül yağı kozmetikte de oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Üç damla gül yağını, üç damla lavanta yağı ile karıştırarak cildinize sürün. Cildinizin bir anda gerginlikten kurtulduğunu sezeceksiniz.

19866.jpg
.