Genel Sağlık

Yiyerek zayıflamak olası

..

.jpg

İnce ve fit olmayı herkes arzular. Ancak bunun için müracaat etilen usullere dikkat etmek gerekiyor. Aç kalmak netlikle bir derman değil. Tersine kumpassız beslenme ve aç kalma, metabolizmayı bozarak kilo almaya neden oluyor.

Medicana International Ankara Sağlık Kurumundan Uzman Diyetisyen Müge Özturna, stres, yoğun çalışma temposuna bağlı beslenme kumpasında bozukluk, fast-food beslenme stili ve hareketsiz yaşam gibi bir hayli negatif etmenin tesiriyle obezitenin çoğaldığını söyleyerek, tesirli biçimde kilo vermek için nasıl beslenilmesi gerektiğini anlatıyor.

16423.jpg

Market alışverişinde düşük kalorili, düşük glisemik indeksli olan gıdalara öncelik verilmesi, minik sepet kullanılması gerekiyor.

35377.jpg

Tüketilen yiyeceklerin yağ ölçüsünün eksiltilmesi, salatalara ve yemeklere yağlı soslar, ketçap ve mayonez ilave etmek yerine kuru meyva, susam, sirke ve limon ilave edilmesi öneriliyor.

18094.jpg

Ara öğünlerin sıçranmaması, ara öğünlerdeki gıdalara salatalık, domates gibi söğüş harcanabilecek sebzelerin ilave edilmesi daha doyurucu oluyor.

17936.jpg

Fast-food tüketiminden sakınılması, harcanması halinde ketçap-mayonez gibi soslar yerine domates ve yeşillik seçim edilmesi fayda sağlıyor.

24303.jpg

Gün süresince bol su harcanması, özellikle yemeklerden evvel 1-2 su kadeh içilmesine özen gösterilmesi gerekiyor.

30050.jpg

Her zaman aynı yiyeceklerin harcanmaması ve değişik yiyecek gruplarının gün içinde harcanmasına özen gösterilmesi vurgulanıyor. Nerede olunursa olunsun beslenme programından çıkılmaması ehemmiyet taşıyor.

16179.jpg

Uzun saatler süresince mutfakta müddet geçirilmemesi isteniyor ve son olarak da aralıksız yemekle alakalı tasarılar yapılmaması öneriliyor.

33889.jpg