Yer elmasının bereketleri nelerdir hangi hastalıklara iyi kazanç?
Sağlık Yazıları

Yer elmasının bereketleri nelerdir hangi hastalıklara iyi kazanç?

Sağlık açısından rastgele bir hasarı olmayan yer elması. Adı gibi yerin altında yetişen içerisinde rastgele bir sıhhati tehdit eden bir madde bulundurmayan ve nişasta zengini olan bir gıdadır. İster salatasını isterseniz de yemeğini yaparak harcayabileceğiniz bu gıda sağlık açısından bir çok alanda yararı olan yer elmasının verimlerini elmaelma.com okurları için derledik…

KAN ŞEKERİNE TERTİP EDİYOR!

Yer elması kan şekerinin dengelenmesine takviyeci olur.  İçerisinde nişasta da bulundurmadığı için şeker hastaları tarafından harcandığında fayda sağlayabilir.

METABOLİZMAYI HIZLANDIRIYOR!

İçerisinde yer alan İnülin maddesi sayesinde sindirim sistemini süratlendirmeye takviyeci olur. Bu inülin maddesi suda çözülebilen bir madde olduğundan ve içerisinde yer alan zengin lif içeriği sayesinde kabızlık meselesini de yasaklamaya takviyeci olmaktadır.

GÖBEK ERİTMEDE DETOKS TESİRLİ!

Kanser kemik erimesi şeker hastalığı tehlikesini azaltır
Yer elmasının sıhhatinize olan bereketleri yeniden inülin maddesi sayesine reelleşiyor. İnülin maddesi kanser, şeker hastalığı ve kemik erimesini rahatsızlığının önlenmesine takviyeci oluyor.

İDRAR SÖKTÜRMEYE TAKVİYECİ

Yer elması natürel bir idrar söktürücüdür. İdrar yaparken problem yaşıyorsanız yer elmasını kumpaslı olarak harcayarak bu sualin önüne geçebilirsiniz. 

ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRMAYA BİREBİR!

Yer elması içerisinde yüksek ölçüde C ve A vitamini barındırır.  Aynı zamanda içerisinde bolca mineral barındırmasından dolayı anne sütünü çoğaldırıcı tesiri bulunmaktadır. 

DEMİR KAYNAĞI

Yer elmasında bulunan demir ölçüsünü 3 ons takribî 87 gram kırmızı et yiyerek elde edebilirsiniz. 

SAÇ SAĞLINDA OLDUKÇA TESİRLİ

İçerisinde demir mineralleri ve vitamin bakımından zengin olan yer elması saç sıhhati açısından bulunmaz bir nimettir. Saçlarınız sağlıksız görünmeye başladıysa beslenmenize yer elması ilave edebilirsiniz. 

KIŞ HASTALIKLARINI ÖNLEMEYE BİREBİR!

Yer elması özellikle kış günlerinde bolca harcanmalıdır. Hem bağışıklığı kuvvetlendirici tesiri hem de kanseri önleyici tesiri dolayısıyla uzmanlar tarafından sıkça harcanması nasihat edilir.