Yer elması zayıflatır mı? Yer elmasının faydaları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Yer elması zayıflatır mı? Yer elmasının faydaları nelerdir?

Zayıflamak için içersinde metabolizma geçen her besini tüketiyoruz. Bugün sizler için bazal metabolizmayı hızlandıran yer elmasının faydalarını sıraladık.

Romatizma ağrılarıyla baş edemiyorsanız bol bol yer elması tüketin kronikleşen ağrılara iyi gelmektedir. Aynı zamanda anne adayları için bol bol yer elması öneriyoruz sütü arttırmada fayda sağlamaktadır.

1513254163-14cL.jpg

Bazal metabolizma hızı insan vücudunda herhangi bir aktivite halinde değilken yaktığı enerjiye denir. Bu durumda bazal metabolizmayı hızlandırmak için bol bol yer elması tüketebilirsiniz.

1513254159-N3XI.16

Yer elmasının faydaları saymakla bitmiyor. Yer elması yaşın ilerlerlemesiyle yavaşlayan metabolizmanın hızını arttırmaktadır. Aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olan bu besini marketlerde sebze reyonlarında bulabilirsiniz.

1513254160-yYmv.17

Yer elmasının kalorisi oldukça düşüktür ve kilo vermek için diyet listenize ekleyebilirsiniz. Yer elmasının haşlayarak suyu ile saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızda gözle görülür bir parlaklık elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yer elmasını lapa haline getirerek şişliklerin üzerine koyduğunuz zaman şişliklerinizin inmesinde yardımcı olmaktadır.

1513254161-c9iO.jpg

Yer elmasının çok çeşitli alanlara iyi gelmektedir. Cildinize parlaklık verir ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Patates gibi içerisinde nişasta bulunmadığı için şeker hastalarının tüketmesinde her hangi bir sakınca görülmemektedir.

1513254161-jXvB.

Günlük yaşamınızda yer elması tükettiğinizde vücufunuzun ihtiyacı olan besini karşılar hem de vücut direncinizi arttırmaya yardımcı olur.

1513254162-dpa8.jpg

İçerisindeki zengin besin değerleri aynı zamanda kansızlığınız varsa kansızlığa da iyi gelmektedir. Hemoroit hastalarının çözüm yollarından bir tanesi de yer elmasıdır hemoroite iyi gelmektedir. Sürekli öksürenler için yine aynı şekilde yer elması tavsiye ediyoruz göğsü yumuşatıp öksürüğünüzü yatıştırmaktadır.

1513254163-Mw6l.jpg