Göbek eritmeye yardımcı besinler nelerdir, hangi besinler göbek eritmeye yardımcı olur?
Sağlık Yazıları

Göbek eritmeye yardımcı besinler nelerdir, hangi besinler göbek eritmeye yardımcı olur?

Fazla kilolar kişinin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durum genellikle kadınların sıklıkla göbek yağlarından şikayetçi olmaktadır. Kişinin fazla kilolarından kurtulması için her ne kadar bölgesel sporları hayatında alışkanlık haline getirse bile  bu tek başına yeterli değildir. Bunun yanında kişinin tükettiği besinlerde çok önemlidir. Göbeğinizdeki fazla yağlardan kurtulmak için Diyetisyen ve Yaşam Koçu Tuğba Yaprak,hem estetik hem de sağlık açısından kişilere son derece rahatsızlık veren ve istenmeyen göbek yağlarını yakmaya yardımcı olan besinler ile ilgili bilgiler verdi.

GÖBEK BÖLGESİNDEKİ YAĞ YAKIMINA YARDIMCI OLAN BESİNLER…

Yoğurt: Yoğurt içeriğindeki protein ve kalsiyum sayesinde hem uzun süre tok tutucu hemde sağlıklıdır. Ayrıca yoğurdun yağsız olarak tercih edilebilmesi de kalori değerinin azalmasını sağlar. Kişinin diyetine yoğurdun eklenmesi göbek bölgesinden yağ yakımını arttırdığı araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Yumurta: Sabah kahvaltısında yumurta tercih edilmesinin büyük önemi vardır. Yumurta anne sütünden sonra en kaliteli proteini içerir ve uzun süre tok tutar. Bu sayede kişinin gün içerisinde gereksiz kalori alımına engel olur ve kan şekerinin daha uzun süre sabit kalmasını sağlar.

Yeşil çay: Özellikle düzenli egzersiz ile birlikte yeşil çayın kilo kaybında yardımcı olduğu araştırmalarla kanıtlanmıştır. Yeşil çayın içeriğinde bulunan kateşinler, kalori kaybını ve bel çevresindeki yağ yakımını arttırmaktadır.

Kinoa: Son yıllarda sık tercih edilen bir besindir. Lif açısından zengindir bu sebeple dışkılamaya yardımcı olur. Bitkisel protein içeriği yüksektir. Kinoa, demir, selenyum, çinko ve antioksidan olan E vitamini yönünden de zengindir. Bu sayede göbek bölgesinde oluşan şişkinlikleriniz yeterli lif alımına bağlı son bulacaktır.

Biber: Yüksek miktarda C vitamini içerir. Yağ yakımına yardımcı olan iyi bir antioksidan kaynağıdır. Demir içeren besinlerle birlikte tüketildiğinde demirin emilimini arttırır.