Genel Sağlık

Yaz düğünlerine hazırlanıyoruz!

….

.jpg

Yaz mevsimi hayatınızın en güzel gününü yaşamak için doğru zamandır! Doğanın neşesiyle sevinç kahkahalarınız birbirine karışsın. Yakın zamanda evlenecek çiftlere de mevsimler dolusu mutluluklar dileriz.

Düğününüzü organize ederken ve o gece için gerekenleri de biz düşündük. Siz sadece düğünün tadını çıkarın.

26955.jpg

O gece yorgunluk çöktüğünde rahatlamak için yanınıza bir çift beyaz (ya da gelinliğinizin renginde) babet alın. Gelinliğinizin tozlanan kısımları için bir fırçayı da soyunma odasında bulundurun. Lekelerin yol açacağı acil durumlar için uygun renkte bir oje kullanabilirsiniz.

26934.jpg

Özellikle çok terleyen damatlar da yanlarında fazladan bir adet gömlek bulundurmalılar.

Bunları masaya dekoratif halde dağıtabilirsiniz. Aydınlatma için ampul yerine bol bol mum kullanın. Tabii ki güvenlik önlemlerini alarak…

26932.jpg

Günün sıcak saatlerinde evlenecekseniz gölgelik alanların oluşturulmasına dikkat edin. Etrafta rahatsız edici unsurların bulunmaması için birkaç gün önceden alanı tekrar kontrol edin. Açık hava müzik yeterince net duyulmayabilir. Organizasyon şirketine bu durumu hatırlatın.

26923.jpg

Su servisinin aksamaması için uyarıda bulunun. Özellikle yaşlı davetliler için masalarda yelpazeler bulundurun. Davetiyenizde düğünün açık alanda yapılacağını belirtirseniz misafirleriniz de giyim ve aksesuar konusunda hazırlıklı gelirler.

26931.jpg

Yanınızda mutlaka bir acil durum çantası olsun.

26924.jpg

Düğününüz yemekli olacaksa yaza uygun hafif menüleri tercih edin. Alkollü içecekleri limitli tutup, su ve meşrubat servisine ağırlık verin.

26930.jpg

Damat adayları o gün mutlaka yüzleri için su bazlı bir ürün kullansınlar. Hem yeni traş olmuş bir cilt, hem sıcak hava, hem de tüm davetlilerle öpüşme ciltlerinde yanmaya sebep olabilir. Bu durumda su bazlı bir ürün ciltlerini oldukça ferahlatacaktır.

26922.jpg

Gelin adayıysanız ve düğün akşamüzerine uzayacaksa hafif bir şal alın. Böylece terledikten sonra çıkan akşamüstü serinliği üşütmenize sebep olmaz.

26921.jpg

Topuklu bir ayakkabı giyiyorsanız mutlaka topuk koruyucu kullanın.

Okyanus, orman, ada gibi temalar seçebilirsiniz. Masaları ve çevreleri bu temalara uygun küçük ayrıntılarla süsleyin. Misafirleriniz küçük bileklikler gibi o güne özel ve herkesin sevebileceği tematik hediyeler verebilirsiniz. Müzikte de seçtiğiniz şeylere sadık kalın.

26919.jpg
.