Genel Sağlık

Yağ eriten 7 meşrubat var!

….

.jpg

Şimdi aşırılıkları üzerimizden atma, kilo verme ve fit bir görünüme kavuşma zamanı! Yağ yakan bu meşrubatlar hem susuzluğunuzu, hem de kilolarınızı bastıracak. Metabolizmanızı süratle canlandıran meşrubatlarla yemek yemekten de korkmayacaksınız!

20872.jpg

Buzlu su

Suyun metabolizmayı süratlendirdiğini artık hepimiz çok iyi öğreniyoruz.
Günde 8 – 10 kadeh soğuk suyla ekstra 250 – 500 kalori yakabilirsiniz. Hatta tam perhiziniz süresince yalnızca buzlu su içmeniz yeterli olacaktır.

24106.jpg

Yağsız süt

Sütün için de bol bol kalsiyum vardır.

Günde en fazla 3 kadeh yağsız sütü rahatlıkla içebilirsiniz. Özellikle spor yapmadan evvel içilen süt ekstra yakılan 50 kalori demektir.

17241.jpg

Yeşil çay

Her gün meşrubatınız 3-5 kadeh yeşil çayla şekersiz ve tatlandırıcısız yağlarınızı takribî yüzde 40 oranında daha süratli yakabileceğinizi öğreniyor muydunuz?

24105.jpg

Sebze suyu

Yemeklerden evvel bir kadeh sebze suyu içmek, yemek sırasında yediğiniz her şeyden 135 kalori düşmeniz demektir. Bir çeper gibi midenizi yağ yapan gıdalara karşı korur.

24104.jpg

Peyniraltı suyu

Peynir ve yoğurt suları açlık ve iştah dürtülerini tetikleren hormonları keserek tokluk hissine dayanakçı olur.

Özellikle karın yağlarında tesirini hemen fark edeceksiniz.

16775.jpg

Hindistan cevizi suyu

Yapay tatlandırıcı kapsamayan Hindistan cevizi, değişik meyve sularına oranla daha sıhhatli ve yağların süratle yakılmasına destekçidir.

Daha süratli kilo vermek ve fit bir görünme sahip olmak istiyorsanız yaptığınız egzersizlerden evvel hHndistan cevizi suyu içerek enerjinizi ikiye katlayabilirsiniz.

24107.jpg
.