Vajina beyazlatma usulleri nelerdir?
Sağlık Yazıları

Vajina beyazlatma usulleri nelerdir?

Vajina beyazlatma operasyonu bayanların genital bölgesinde oluşan kararmaları önlemek için yapılan bir operasyondur. Bu harekât bir nevi beden bakımlarından bir tanesidir. Genital bölgede uygulanan bu harekât cildin 1 veya 2 ton açılmasını sağlamaktadır. Bayanların çok fazla şikayet ettiği ve bunun için gerek limon ile gerek başka yollarla bedenin muhakkak bölgelerinde oluşan kararmaların önüne geçmektedir. Koltuk altı, surat bölgesi ve vajinada oluşan kararmaların önüne geçmek için belirli başlı usuller vardır.

Bedendeki özel bölgelerin hijyeni kadar da görünümü de ehemmiyetlidir özellikle bu estektik görünüm cinsel yaşamınızı büyük bir alanını etkilemektedir. Şahsın psikolojik meselelerine neden olabilmektedir. Bu gidişat şahısta oluşabilecek özgüven beceriksizliğine hatta bu gidişatın cinsellikten haz almasını dahi etkilemektedir.

Bu gibi vaziyetlerde sizlere önerebileceğimiz ilk olarak natürel usullere müracaat etmenizdir eğerki onlara karşın isteğiniz hakikatleşmiyorsa o zaman lazerle vajina beyazlatma harekâtına seçim edebilirsiniz. İlk olarak size önerebileceğimiz natürel usullerden 1 kahve fincanı elma suyu, yarım tatlı kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı vazelin ile malzemeleri uygun bir kabın içerisine koyarak karıştırın. Yeterli kıvamı alınca vajinal bölgenize uygulayın uygulamanın işe yaraması için karışımın bütün anlamıyla kuruması gerekmektedir. Ardından nemli bir bezle yaptığınız uygulamayı arınabilirsiniz.

Eğerki natürel usulle yapmış olduğunuz uygulama sizi yeterince tatmin etmediyse o zaman ‘lazer ile vajina beyazlatma’ ilşemine başvurabilirsiniz.Günmüzde lazer ile renk açma harekâtına ‘labial whitening’ olarak öğrenilmektedir. Vajinal bölgeye uygulanan renk açma operasyonunda aynı zamanda genital bölgenizde sıkılaşma emeli için de uygulanmaktadır.

Lazer ile yapılan harekât takribî 20 dakika devam ettir. Operasyonu reelleştirirken yerel anestezili krem dayanağıyla harekâta başlanmaktadır. Lazer ile vajina beyazlatma operasyonu sırasında koyulaşan ‘melanosit ’denilen hücreleri imha ederek emele erişilir.