Uzun yaşamak için yapılması gerekenler nelerdir?
Sağlık Yazıları

Uzun yaşamak için yapılması gerekenler nelerdir?

1 Bol bol meyve ve sebze…

Yaşamın her alanında sizlere fayda sağlayacak olan meyve ve sebze tüketiminizi gün içerisinde 3 öğün harcamanızı öneriyoruz. Harcadığınız meyve ve sebzelerin içersinde vitamin ve mineral bulunmaktadır. Aynı zamanda lif ile kalp krizi tehlikenizi de %76 oranında eksiltmektedir…

2 Her zaman formunuzu gözetin…

Yapılan araştırmalara göre üstü seviyede efor sarfettiren egzersizler koşu gibi spor yapmak insan ömrünü takribî 4 sene ileri attığı belirtilmiştir. Yaşamınızıda kumpaslı olarak spor yapmanız psikolojik olarak da pozitif tesirleri görülmektedir.

3 Aralıksız kambur durmak…

Gün içerisinde bazen farkında olmadan bazen de alışkanlık haline getirdiğiniz kambur durmak rahat soluk alıp vermeden tutun kendinize olan güveninize kadar etkilemektedir. Bu noktada fiziksel açıdan da makûs görünmenize neden olmaktadır. Kamburluğu alışkanlık haline getirdiğinizde pek çok değişik sızıyı da yanında getirmektedir. Ayrıca kamburluk şahsın ruh halinide etkilemektedir, aralıksız asaplı ve stres halinde olmaya neden olabilmektedir.

4 Aralıksız yeme halinde bulunma…

Yaşamınızda aralıksız olarak yemek yemek sıhhatli yaşamınızı tehlikeye atan vaziyetlerden biridir. Yapılan araştırmalara göre Japonların daha uzun yaşamalarındaki sebebin artta yemekte doyduklarını sezdikleri zaman kalkmalarıdır.

5 Makûs alışkanlıklar…

Yaşamı uzatmanın en temel özelliklerinden biri de sigara içki gibi alışkanlıkları kullanmamaktır. Eğerki her uzun ve sıhhatli bir yaşam istiyorsanız çözümü çok kolay birinci adımınız sigara ve içkiden uzak durmak olmalıdır. Aynı zamanda yaılan araştırmalara göre 32 yaşından evvel sigarayı vazgeçen bayanlar yaşamını 9 sene ileri taşıdıkları belirtilmişit.