Genel Sağlık

Uzama ‘arifesi’ndeki saçlar artık mesele değil!

.

.jpg

Saçlarınızı uzatmaya çalışmak bazen bir eziyete dönüşebilir. Geçiş boyları kolay şekillendirilmediği için canınız bunalmasın. Aksine saçlarınızın tadını çıkarın! Bir daha bu boyda olmayacaklar.

Bakın uzamaya ‘çalışan’ saçlarınızı nasıl şekillendirebilirsiniz…

19724.jpg

Toka kullanabilirsiniz

Saç bantları ve taçlar ne güne duruyor! Uzamaya başlayan kahküllerinizi hür vazgeçin. İsterseniz kısa saçlarınızı yarım atkuyruğuyla toplayarak daha uzun görünmesini de sağlayabilirsiniz.

10059.jpg

Saç maskelerini deneyin

Bu yöntemler işe yaramıyor, diyerek kestirip atmayın. Her saç tipi için kesinlikle bir saç maskesi vardır. Kuaförünüze müracaat etin ve saçınızı besleyecek maskeyi öğrenin.

Kuru ve nemini kaybetmiş saçlar daha geç uzar.

10060.jpg

Saçınızı kestirmekten korkmayın

Saçınızın zayıflayan uçlarını ayda bir kestirirseniz daha süratli uzadığına şahit olacaksınız.

Üstelik her saç modeli kolay uzamaya ergonomik değildir. Saçlarınızı uzatmaya karar verdikten sonra simetrik ve düz bir modelle şekillendirmeniz gerekebilir.

10061.jpg

Özenli olun

Uzatmaya çalıştığınız saçları yoğun ve sıcak operasyonlara maruz vazgeçmeniz uzama zamanını geciktirecektir. Gözetici mahsuller kullanabilirsiniz.

10062.jpg

Perma yaptırabilirsiniz

Dünyanın en ünlü stilistlerinden biri olan Edward Blum permayı öneri ediyor. “Retro saç modası varken perma usullerinden birini sınayabilirsiniz. Fazla kıvırcıklardan kaçının flaş dalgalar, su dalgaları saç uzatmak için harikulade saç modelleridir.”

Üstelik saçınızın perması henüz geçmemişken ne kadar uzadığını asla bütün olarak hipotez edemezsiniz. Düzleşmeye başladığınızda daha uzun görünecek ve mutluluğunuz sabredecek!

23380.jpg