Manikür yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sıhhati nasıl tesirler?
Sağlık Yazıları

Manikür yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sıhhati nasıl tesirler?

El ve tırnak bakımı her kadın için büyük ehemmiyet taşır. Hoşluğumuz için kumpaslı olarak yaptırdığımız tırnak bakımları ne yazık ki sağlık meselelerine neden oluyor

manikur-yaptirirken-dikkat-seJB.jpg

Güzelliğimizin bir parçasını oluşturan bakımlı ellere sahip olabilmek için her hafta kumpaslı aralıklarda maniküre gidiyoruz. Her ne kadar görünümü büyüleyici olsa da dikkat edilmediğinde sıhhatinizi ciddi anlamda tehdit edebiliyor!

ekran-resmi-2018-05-24-14-WVgX.png

Suratımızla beraber görünürlüğü olan ellerimizin bakımı yapılırken bazı noktalara dikkat etkeniz gerekiyor! Aksi taktirde sıhhatiniz tehlike altında olabilir. İşte bakımlı kadınların bırakamadığı manikür harekâtında dikkat edilmesi gerekenler…

ekran-resmi-2018-05-24-14-xTiy.png

Hoşluk salonlarına yalnızca siz gitmiyorsunuz ve sizin ellerinizde kullanılan aletlerin size özel olmadığını unutmayın! Bu surattan el bakımlarınıza yapılan aletlerin yeterli seviyede sterilize edilmesi gerekmektedir.

O surattan törpü operasyon esnasında yanlış biçimde kullanıldığında tırnaklarınızda biçim bozukluklarına neden olabilir!

ekran-resmi-2018-05-24-14-1T2R.png

Her ne kadar manikür harekâtın basit bir harekâtmış gibi görünsede gerçeğinde ellerin yapısına ve tırnakların yapısına göre manikür yapılması gerekmektedir. aksi taktirde operasyon neticesinde sefil olmuş tırnaklarla kalabilirsiniz ve bu gidişatı düzenlemek sizin için uzun sürebilir!

ekran-resmi-2018-05-24-14-PPh8.png

NASIL İHTİYAT ALINABİLİR!


Dikkat etkeniz gereken en ehemmiyetli husus size saymış olduğumuz vaziyetlere karşılık sıkı bir ihtiyat almaktan geçiyor! Öncelikli olarak tırnak bakımınızda kullanılan aletler şahsa başka bir deyişle size özel olması gerekmektedir. 

ekran-resmi-2018-05-24-14-OMXq.png

Bu surattan kendinize tırnak bakım seti alın ve eğerki tırnak bakımınızı siz yapmak istemiyor olsanız bile hoşluk merkezine giderken yanınıza alıp size ait olan aletleri kullanmasını isteyin!

ekran-resmi-2018-05-24-14-BUmi.png
.