Ünlü sanatçı can vermiş haberimiz yok!
Genel Sağlık

Ünlü sanatçı can vermiş haberimiz yok!

Sanatçı Suavi’nin başına Aziz Nesin hikayelerini aratmayacak bir hadise geldi. Yaptığı alışveriş sırasında kredi kartının geçersiz olduğu ifade edilen Suavi, bankaya müracaat ettiğinde ise aldığı yanıt karşısında sanki şok oldu. Banka’ya göre Suavi ölmüştü.

CNNTurk.com’un haberine göre Sanatçı Suavi, yaşadığı vakayı sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan dün şu laflarla duyurdu: “Ben ölmüşüm..Banka 27 Nisanda can verdiğim için kartlarımı iptal etmiş.Biri bana bunu açıklama etmeli.Banka açıklama edemiyor.Resmi belge geldi diyor”.

BENZİN ALIRKEN CAN VERDİ…

Suavi, konserleri için yolculuk ederken, evvelki gün eşiyle İstanbul-İzmir karayolunda bir benzin istasyonunda yaptığı alışverişi, özel bir bankaya ait, uçuş mili kazandıran kredi kartıyla ödemek istedi. Ancak pos makineyi “Karta el koyunuz” ihtarı verdi. Görevli 3 defa sınadı ama operasyon zafersiz oldu. Bu ihtarla beraber büyük bir afallamışlık yaşadığını belirten Suavi, “Fantastik bir mağduriyet yaşadım, o sırada üstümde nakit yoktu, eşimdeyse yeniden benim kartıma ait bir ek kart vardı ve bu sebeple o kart da işe yaramadı. Çok korkunç bir vaziyet yaşadım üstelik ben kart borcunu günü dahi gelmeden ödeyen, son derece titiz bir alıcıyım” dedi.

MUHATAP BULAMADIM

Suavi, meseleyi çözmek için bankanın irtibat merkezini aradığını fakat bu defa da apayrı bir meseleyle, “muhatap bulamama” meselesiyle karşılaştığını şöyle anlattı:

“Orası ayrı bir tasa, zira karşınıza size dayanakçı olabilecek biri çıkmıyor. Aralıksız tuşlara basıp hiç kimseye bağlanamadım, kezlerce sınadıysam da kartımın kullanıma kapalı olduğu söylenerek telefon suratıma kapandı. Çözümsüz bir halde kalakaldım. Ben bankaya, kredi kartına güveniyorum ve yolda kalıyorum…”