Teninize Uygun Parfüm Seçimi
Kadın Sağlık

Teninize Uygun Parfüm Seçimi

Derinize hangi kokunun gideceğini ve mevsime göre hangi kokuyu kullanacağınızı öğreniyor musunuz?
Kadın Çiçek: En büyük koku ailesidir. Taze ve keyifli aromalara sahiptirler. Temel içerikleri çiçek, çiçek yaprakları, yağ ve tohumlarıdır. Bunlara genellikle misk, ağaç, meyve, yeşil nebat notaları ile aldehitler eşlik eder.
Meyve: Taze ve hafif kokulardır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. Bunlara genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik eder.
Şipre: Güçlü esansların karışımından oluşurlar, kalıcı ve zengin içeriklidirler. Temel notaları ağaç, meşe algı, misk ve patçulidir. Bunlara genellikle çiçek ve meyve notaları eşlik eder.

Oryantal: Sıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımıdır. Temel notaları misk, vanilya, amber, bedelli ağaçlardır. Bunlara genellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.
Erkek Aromatik: Zinde ve hafif kokulardır. Temel notaları adaçayı, biberiye gibi kokulu nebat esanslarıdır. Deniz ve çiçek notaları ile zenginleştirilir.
Meyve: Taze ve hafiftirler. Temel notaları bergamot, portakal, limon, mandalinadır. Ağaç ve baharat notalarıyla zenginleştirilir.
Ağaç: Sıcak ve apaçık kokulardır. Temel notaları sandal ağacı, patçuli, sedir ağacı ve vetiverdir. Baharat, deniz ve aromatik notalarla zenginleştirilir.
Oryantal: Ağır ve egzotiktir. Temel notaları baharatlar, ağaç ve vanilyadır.