Tekrar ısıtıldığında bozulan yiyecekler aman dikkat!
Sağlık Yazıları

Tekrar ısıtıldığında bozulan yiyecekler aman dikkat!

Tekrar ısıtıldığında bozulan yiyecekler nelerdir? Aman dikkat! Bu yiyecekler tekrar ısıtıldığında toksin yayıyor.

PATATES

Patates buzdolabında birkaç gün muhafaza edilebilir. Fakat onu asla tekrar tekrar ısıtmamaya özen gösterin. Çünkü ısı onun içeriğini değiştirebilir ve hatta zehirli hale dahi getirilebilir. 

bu-yiyecekleri-tekrar-tekrar-isitma-GDdj

Birçok yiyecek tekrar ısıtıldığında toksin yaymaktadır. Bu da sağlık açısından ciddi sorunlara neden olmaktadır. Bu sebeple yiyecekleri doğru tüketmek oldukça önem taşıyor. Peki tekrar ısıtıldığında bozulan yiyecekler neler? Elmaelma.com olarak tekrar ısıtıldığında sağlığa zarar veren yiyecekleri sizler için araştırdık. Aman dikkat! Bu yiyecekler tekrar tekrar ısıtıldığında zehir saçıyor! 

bu-yiyecekleri-tekrar-tekrar-isitma-mZpk

TAVUK 

Buzdolabında en çok saklanan yiyeceklerden biri hiç kuşkusuz tavuktur. Çabuk bozulmayan ve ısıtıldığında tadı bozulmayan tavuk,  taze pişmiş ya da soğuk olarak tüketlmelidir. Fakat tavuğu tüketirken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Tavuğu tekrar ısıtmak protein kompozisyonunun değişmesine neden olur. Bu da düzgünce sindirilememesine neden olmaktadır. Bu sebeple tavuğu tekrar tekrar ısıtmamaya özen gösterin. 

bu-yiyecekleri-tekrar-tekrar-isitma-eQAr

MANTAR

Mantarı taze olarak tüketmenin en ideal yolu henüz besin değerilerini ve olumlu özelliklerini muhafaza ediyorken taze olarak hazırlayıp tüketmektir. Isıtıldığı zaman mantar besin değerini kaybetmektedir. 

bu-yiyecekleri-tekrar-tekrar-isitma-UyZD

ISPANAK

Demir bakımından oldukça zengin bir besin olan ıspanağı ısıtmaktan kaçınmalısınız. Çünkü içeriğinde yüksek miktarda nitrat bulunmaktadır. Bu da sağlık açısından oldukça tehlikelidir ve ciddi rahatsızlıklara sebep olabilir. 

bu-yiyecekleri-tekrar-tekrar-isitma-keWi