Süratli ve Müthiş Makyaj Nasıl Yapılır?
Grip - Soğuk Algınlığı

Süratli ve Müthiş Makyaj Nasıl Yapılır?

Kim demiş kısa vakitte hoş bir makyaj yapılamaz, yanılgısız hoşluk olmaz diye? Kısıtlı zamanda da şahaneler yaratmak, her zaman en gözde olmak istiyorsanız, tüyolarımızı kulak art etmemelisiniz.
ŞAYET 5 DAKİKANIZ VARSA
Yumuşak bir cilt
Makyajınızın kalıcı olması için, ilk olarak cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulmalısınız. Bu sebeple süratli bir peeling ya da arınma mahsulü ile suratınızı arının. OHT Peptide 3 Peeling surat devireme jeli, 99 TL.
Nemlendirme
Makyajınızın altına her zaman bir ıslatıcı sürmelisiniz; böylece cildinizin hem nem balansı korunmuş olur hem de yaptığınız makyajı daha uzun vakit kullanabilirsiniz. Givenchy Hydra Sparkling ıslatıcı, 95 TL.
Parıldayın
Çok fazla zamanınız olmadığı için bronzluk ve parlaklık veren bir pudradan dayanak alabilirsiniz. Bu pudrayı elmacık kemiklerinize ve far sürmeye zamanınız olmadığı için gözlerinizin üst kısmına doğru sürebilirsiniz. Max Factor Flawless Perfection allık, 39.90 TL.

Gözleri unutmayın
Zamanınız ne kadar az olursa olsun, gözlerinize maskara sürmeden dışarı çıkmamalısınız. Bu sebeple maskaranızı sürdükten sonra, belki daha önceki bir yöntem olsa da, dudak boyasınızdan dayanak alın ve göz kapaklarınızın üzerini dudak boyasınızla azıcık renklendirin. Givenchy maskara, 69 TL.
Tırnaklar
Ellerinize gereken itinayı göstermelisiniz. Fakat tırnaklarınıza oje sürmek uzun zamanınızı alabilir. Bu sebeple ivedi kuruyan bir tırnak cilası size dayanakçı olur. Sally Hansen Mega Shine, 27.50 TL.
Hoş kaşlar
Daha Önceki bir diş fırçasını alın ve sabunla iyice yıkayın. Sonra da kaşlarınızı diş fırçanızla fırçalayıp, düzenleyin. Fırçanızın üzerine azıcık jöle sürerseniz daha sonra parçalamasına da mani olmuş olursunuz. Mac Brow Set kaş rimeli, 32 TL
ŞAYET 10 DAKİKANIZ VARSA
Derinlemesine temizlik
Azıcık daha fazla zamanınız olduğu için cildinize daha çok zaman ayırabilirsiniz. Suratınızı yıkadıktan sonra bir tonikle silin. Altına ıslatıcı kreminizi sürün. Cildinizin kremi iyice emmesi için bir dakika kadar bekleyin. Neutrogena Deep Clean serinletici peeling jel, 15.75 TL.
Gözlerinizi öne çıkarın
Gözleriniz, makyajınızın en ehemmiyetli detayını oluşturacağı için, eyeliner sürmeyi sıçramamalısınız. Kahverengi bir eyeliner’ı üst göz kapağınıza sürdükten sonra, yeniden kahverengi bir maskarayı kirpiklerinize sürün. Watsons Rimmel Sexy Curves, 16.99 TL.
Kaşları atlamayın
Kaşınızdaki boşlukları kaş kalemi dayanağıyla doldurabilirsiniz. Böylece eyeliner ile iyice aşikarlaşan gözleriniz daha çekici görünür. Yeniden fırça dayanağıyla kaşlarınızı taramayı da unutmayın. Clarins kaş paleti, 127 TL.
Saçları es geçmeyin
Bir kadının saçları ne kadar hoş olursa o kadar bakımlı görünür. Çok fazla zamanınız olmadığı için saçlarınızı atkuyruğu biçiminde toplayabilirsiniz. Çevreden saçlarınızın çıkmasını istemiyorsanız, saç spreyi saçlarınızı statiklemenize dayanakçı olur. Böylece gün içinde saçlarınızın bölmesini yasaklamış olursunuz. Hayashi System Fit Daily Conditioner, 36 TL.
Yanılgısız cilt
Gözlerinizin makyajını yaptınız; peki ya suratınızın geri kalanı? Bunun için bir fondötenden dayanak alabilirsiniz. Evvel fondöteni iyice suratınıza sürün. Ardından yanaklarınıza cilt tipinize göre pembe ya da bronz tonlarda bir allık sürün. Glominerals Blush Duo, 65 TL.
Dudaklar
Hoş dudaklar için yanınızda bir parlatıcı her zaman olmalı. Parlatıcılar hayat kurtarıcıdır. Çok soluk olmayan pembe ya da kırmızı tonlarında birinden yana tercih yapabilirsiniz. Mac Stuck on You Pro Longwear Lipglass, 49 TL.
Yumuşacık eller
Ellerinizin yaşlı görünmesini istemiyorsanız ıslatmayı da unutmayın. Konuttan çıkmadan kesinlikle ellerinize krem sürmeli ve muhtemelse, güneş ışınlarından gözetici bir mahsulü seçim etmelisiniz. Rdc Roc Hydra Bio ıslatıcı krem 47.50 TL.
ŞAYET 15 DAKİKANIZ VARSA
Beyaz dişler
Daha bol zamanınız olduğu için dişlerinizi de sıçramamanız gerekiyor. Dişlerinizi beyazlatmak için fırçalamanın yanında beyazlatıcı mahsullerden de destek alabilirsiniz. Arm&Hammer diş macunu, 12 TL.
Seksi bir görünüş
Gözlerinizde dikkat çekici bir hava yaratmak istiyorsanız, iki renkli farlardan kullanmalısınız. Yaza uygun bronz tonlarda bir farı göz kapağınızın üzerine sürebilirsiniz. Azıcık daha pırıltılı sarih altın sarısı tonu da kaşınızın alt tarafına uygulayın. Alix Avien palet far, 19.50 TL.
Eyeliner mucizesi
Gözlerinizde etkileyici bir değiş ister misiniz? O zaman eyeliner sürmeye birkaç dakika ayırın. Farınıza uygun tonlarda bir eyeliner’ı göz kapağınızın üzerine sürükleyebilirsiniz. Kahve ya da siyah tonlarda bir kalem de size dayanakçı olabilir. Max Factor eyeliner, 29.90 TL
Porselen görüntü
Makyajınızın bütün olmasmı istiyorsanız makyaj statikleyici fondötenlerin yardımına müracaat etebilirsiniz. Deri renginize uygun bir fondöten seçtikten sonra, allığı da unutmayın. Elmacık kemiklerinize süreceğiniz bronz tonlarda bir allık, yaz aylarında oldukça hoş görünür. Şayet deriniz bronzsa, fondötenden bırakıp bronz bir pudra ile makyajınızı bitirebilirsiniz. Amway Beauty Cycle Oil-Free svı fndöten, 27 TL.
Dudaklar
Gözler kadar dudaklar da ehemmiyetli… Dudaklarınız için makyajınıza uygun tonlarda bir dudak boyası seçmelisiniz. Parlatıcı lip gloss’lardan dayanak alın. Çıkmayan dudak boyasılarsa makyajınızın uzun vakit sabretmesini sağlar. Bu sezonun modası mor ve pembe. Ama kırmızı da her zaman olduğu gibi bırakılmazlar arasında… Givenchy Printed Lips, 59 TL.
Dalgalı saçlar
Saçlarınıza biçim verme zamanı. Şayet varsa bigudi ya da maşa dayanağıyla saçlarınızı dalgalandırın. Daha sonra sprey sıkarak verdiğiniz biçimi statikleyebilirsiniz. Phyto Professional saç spreyi, 39.50 TL.
Eller
Elleriniz her zaman hoşluğun göstergesidir. Kimse bakımsız ellerle hoş görünemez. İlk olarak ellerinizi el kremi dayanağıyla ıslatın. Zamanınız kaldıysa tırnak diplerindeki etleri geriye doğru itin. Sonra yeniden sezon modası olan kahverengi, pembe ve mor tonlarda bir renk seçerek tırnaklarınızı renklendirin. Flormar oje, 1.75 TL.