Süratli Hoşluk Önerisi
Grip - Soğuk Algınlığı

Süratli Hoşluk Önerisi

Özel bir geceye hazırlanmak için vazgeçin 5 dakikayı, 5 saatin dahi az olduğunu düşünenlerdenseniz, makyajın pratik kaidelerinden haberiniz yok demektir. Zamanınız kısıtlı olduğu halde gecenin yıldızı siz olmak istiyorsanız, saatinize bakın ve son 5 dakikayı başlatın!

 

Uzun zamandır beklediğiniz bir partiye hazırlanmak ne kadar zamanınızı alıyor? Kıyafet tercihini saymazsak kuaför ve makyaj varsayımı olarak en az bir saat anlamına geliyor. Bu iyi bir hipotez; tabii zamanınız bolsa. Peki ya iş çıkışında birden dostlarınız sizi bir partiye davet etse ya da uzun zamandır beklediğiniz yemek önerisini alsanız, o zaman ne yapacaksınız? Zorunlu Olarak 5 dakikada şahaneler yaratmaya çalışacaksınız. İşte 5 dakikada hoşlaşmanın yolları!

5 dakikada buharlı gözler
Gece makyajında her zaman gözler ön tasarıda oluyor. Şayet 5 dakikanız olduğu halde iyi görünmek istiyorsanız buharlı bir göz makyajı sizin için en uygun olan tarz olacak. Bunun için yalnızca yumuşak, siyah bir göz kalemine ve bej renkli bir göz farına lüzumunuz var. Evvel göz kalemiyle üst kirpiklerinizin dibinden göz kalemini sürüklemeli, sonrasında aynı harekâtı alt kirpiklerinize de uygulamalısınız. Daha sonra bir far fırçası dayanağıyla kirpik diplerinden başlayarak göz kapağınıza bej renkli farı sürmelisiniz. Ardından yeniden ince bir far fırçasıyla alt kirpik diplerinin üzerinden de farla geçmelisiniz. Böylece gözünüzde siyah ve bej renk karışırken, buharlı bir göz makyajına sahip olursunuz. Burada dikkat faktörüz gereken nokta ise ayrılan yerleri dikkatlice bir kulak çubuğu dayanağıyla silmek.
 

5-dakikada-bugulu-gozler

 

1. Bobbi Brown far, 110 TL.
2. Burberry göz kalemi, 48 TL.
3. Nuxe Touche Prodigieuse çok emelli kapatıcı makyaj fırçası, 74.50 TL.
4. Shiseido göz kalemi, 52 TL.

Göz kalemi
Süratli ve ivedi bir makyajda kullanılacak göz kaleminin yapısı çok ehemmiyetli. Bir kere yumuşak bir kalem olmalı; böylece üst göz kapağınıza eyeliner gibi kalemi basitçe sürükleyebilirsiniz. Koyu tonda bir siyah olursa işiniz daha da basitleşir ve makyajınız ufalamamış olur. Göz kaleminin ucu da sarih olmalı. Zira, kalın uçlu bir göz kalemi sürüklediğiniz çizginin de kalın olmasına neden olur. Bu da göz makyajını ivedi dağıtır. Suya

goz-kalemi

dayanıklı göz kalemleri de arınılması güç olsa da ideal. Şayet zamanınız varsa ve eyeliner sürükleyebilecekseniz, eyeliner ’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmelisiniz. Şayet eyeliner devam et zorlanıyorsanız alta doğru bakıp, üst göz kapağınızı elinizle germelisiniz. Çizgiyi sürüklerken göz kuyruğunu tamamlamalısınız.
1. Amway Artistry eyeliner, 43.74 TL.
2. Estee Lauder Double Wear eyeliner, 65 TL.
3. Nars eyeliner, 52 TL.
4. Mac Superslick eyeliner, 45 TL.

5 dakikada saçınızı değişikleştirin
Saçınızı yıkayacak süreniz yok ve iş çıkışında uzun zamandır beklediğiniz yemek önerisini aldınız; ne yapacaksınız? Evvel paniğe kapılmayacaksınız, sonrasında ise saçınızın uçlarına saç parlatıcı spreylerden sıkıp, saçlarınızı tarakla iyice tarayacaksınız. Sonra bir tokayla saçınızı at kuyruğu yaparak yakalatmalısınız. Saçınızın uçları parlatıcı sayesinde daha parlak görünecek. İsterseniz saçınızın üst tarafına birkaç renkli toka takarak değişik bir stil yaratmış gibi görünebilirsiniz.

 

5-dakikada-sacinizi-farklilastirin

Saçınız yağlandıysa
Şayet ivediniz varsa ve bir yere yetişmeye çalışıyorsanız, saçınızı yıkamaya süreniz olmaz. Bu gidişatta imdadınıza talk pudra yetişecek. Bir ölçü talk pudrayı saç diplerinize döktükten sonra elinizle iyice dağıtmalısınız. Fakat dikkatli davranmalısınız; zira saçın dibinde beyaz pudranın görünmesi kepekli bir görüntü de oluşturabilir.

1. Roman toka, 34.90 TL.
2.Yves Rocher hacim verici sprey, 18.90 TL.
3. Asssortie toka, 12.90 TL.
4.Osis Body Me, dolgunlaştırıcı serum, 42 TL.

 

5-dakikada-gecenin-guzeli-olun

5 dakikada gecenin hoşu olun
Şayet aniden çıkan bir partiye gidecekseniz işe, saçınızdan başlamalısınız. Bu sene saçta kullanılan aksesuarlar çok moda. Saçınızı topladıktan sonra taşlı bir tacı saçınıza takabilirsiniz. Böylece saçınız yevmiye görüntüsünden kurtulur. Yanaklarınıza bronz bir allıkla renk vermelisiniz, sonra da dudaklarınıza kırmızı tonlarında bir dudak boyası sürebilirsiniz. Tabii maskara sürmeyi de unutmamalısınız. Böylece hem natürel görünürsünüz hem de akşama hazır hale gelmiş olursunuz.

1. Givenchy Prisme Visage Blooming Ouvert allık, 102 TL. 2. Mac lip gloss, 32 TL.
3. Bobbi Brown Nude lip gloss, 49 TL.
4. Estee Lauder Bronze Goddess allık, 99 TL. 5. Givenchy Gloss Crystal, 59 TL.

Saç aksesuarı tercihi
Saç aksesuarı seçerken, bu sezonun modası olan taçlardan kaçamayacaksınız. Sade bir saç modeli için kenarında ufak bir çiçek olan taçlardan destek alabilirsiniz. Şayet azameti hoşlanıyorsanız renkli ve büyük taşları olan taçlardan da kullanabilirsiniz. Bu sezon boncuklu, incili taçlar da çok moda. Böyle bir taçla da saçınızı çağdaş ve değişik gösterebilirsiniz.

6. Accessorize taç, 39.90 TL.
7. Witch Accessories taç, 34.90 TL.
8. Asssortie taç, 17.90 TL.

Yafta Natürel Hoşluk Hoşluk Gizemleri süratli Hoşluk Hoşluk tarifi Namlıların Hoşluk Gizemleri Nasıl Hoşlaşabilirim