Genel Sağlık

Suratınızı gergin gösterecek egzersizler

.

.jpg

Oturduğunuz yerden buruşukluklara ‘dur’ diyebileceğinizi öğreniyor musunuz?

Posta’nın haberine göre, günlük olarak uygulandığında bu egzersizler cildinize daha gergin bir görünüm verebilir. Zira kendi kendinize rahatça yapabileceğiniz bu masaj ve surat egzersizleri, cildinizi destekleyen adalelerin kuvvetlenmesini sağlar.

İster gece, ister gündüz yapın; işin anahtarı, zamanı ve suskun bir etrafı seçmek. Daha sonra olası olduğunca rahat edebileceğiniz bir pozisyon bulmalısınız.

Oturabilir ya da ayakta durabilirsiniz; yalnızca elinizden geldiğince rahatlamaya bakın, püf noktası bu. Masajdan evvel dokuları yumuşatmak emeliyle masaj yapacağınız bölge için özel üretilmiş bir ıslatıcı uygulayın. Son olarak, beş kere derin soluk alın.

13917.jpg

Gözler

Kaz ayaklarını düzenlemek ve göz kapaklarını hem alttaki, hem de üstteki kuvvetlendirmek için

Gözlerinizi kapatın ve göz kapaklarını hür bırakın.

Bu operasyonu beş kez tekrarlayın.

11634.jpg

Siyah çizgilerden ve gözlerinizdeki şişliklerden kurtulmak için

Yüzük parmağınızı alt göz kapağınızın hemen altına yerleşecek biçimde koyun ve gözlerinizi kapamaya çalışırken nazikçe bastırın.

1357.jpg

Alnınızdaki buruşuklardan kurtulmak için

İşaret parmağınızı ve orta parmağınızı kaşlarınızın üzerine koyun ve usulca şakaklarınıza doğru çekin. Bunu yaparken aynı zamanda gözlerinizi kapamayı deneyin. Bu biçimde beş saniye tutun ve bunu beş kez tekrarlayın. Egzersizler arasında parmak uçlarınızla göz etrafınızı rahatlatabilirsiniz.

6629.jpg

Dudaklar

Dudaklarını dolgunlaştırmak için

Ağzınız kapalıyken, dudaklarınızı işaret ve başparmaklarınızla sıkıştırın.

Kenarlara gelince tekerrür ortaya doğru sıkıştırın. Bu operasyonu iki dakika süresince tekrarlayın.

8340.jpg

Güldüğünüzde oluşan buruşukları gidermek için

Başparmağınız ve işaret parmağınızla bu buruşuklukları canlı ve nazik bir biçimde çimdikleyin. Bu operasyonu iki dakika süresince sürdürün.

9521.jpg

Elmacık kemiklerinin olduğu bölgeyi yumuşatmak için

Ağzın köşesinden başlayarak yanak çukuru süresince başparmağınızın ucuyla bastırın ve elmacık kemiklerinizin dış bölgesine kadar bunu uygulayın. Çarpık bir biçim çizerek bunu en az iki dakika süresince yapın ve suratın her bölgesine baskı uygulayarak sonlandırın. Gözlerinizi kapatın ve derin soluk alarak rahatlayın.

9569.jpg

Surat

Gerdan bölgesindeki sarkmaları yasaklamak için

X harfini mübalağalı bir biçimde telaffuz edin ve bunu yaparken boynunuzdaki adalelerin ve tendonların kasıldığını sezene kadar ağzınızı iyice esnetin.

Her bir ‘x ’ arasında ağzınızı gevşetmek için birkaç kez ‘o ’ harfini de söyleyin.

11741.jpg

Çenenizin altındaki oval bölgeyi şekle sokmak için

Baş parmaklarınızı çenenizin altına yerleştirin ve bastırın; bunu yaparken ağzınızı açmaya çalışın. Bu biçimde beş saniye tutun ve aynı operasyonu beş kez tekrarlayın.

10704.jpg

Elmacık kemiklerinizi yukarıya kaldırmak için

Elleriniz düz bir biçimde suratınızın iki yanına koyun ve ağzınızı esneterek ‘ay ’ deyin. Daha sonra cildinizi kulaklarınıza kadar gerdirin. Bu biçimde beş saniye yakaladıktan sonra aynı operasyonu beş kez tekrarlayın.

12464.jpg
.