Genel Sağlık

Strese karşı 10 öneri!

.jpg

Biliyoruz, günlük hayatın boğucu stresinden uzak kalmak neredeyse imkansız! ELMAELMA’nın sizler için hazırladığı bu önerilerle stresi en aza indirmek sizin elinizde!

34606.jpg

Bilgisayar başında çalışıyorsanız, her 40-50 dakikada bir kalkın, temiz hava alın, kısa bir yürüyüş yapın, içinize derin derin oksijen çekin.

4050.jpg

Yüzünüzü gülsuyu ile yıkamak sakinleştirici ve dinlendirici bir etki yaratır.

11480.jpg

Kolay öfkelenen biriyseniz; evinizde ve iş yerinizde sandal ağacı kokusunu kullanın. Tütsü yakabilir veya sandal ağacı macununu alnınıza sürebilirsiniz.

21410.jpg

Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden kaçının. Beslenmeniz ruhsal durumunuz üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

29843.jpg

Bir vazoya taze beyaz çiçekler koyun. Üzerlerine su damlacıkları gezdirin. Vazoyu gözünüzün önünde bir alana koyun ve sinirlendiğinizde bir müddet izleyin.

27473.jpg

Suyun her zaman sakinleştirici etkisi vardır. Kendinizi banyoya atın ve suyun gücüne bırakın. Ayrıca tuzlu su dolmuş bir küvete girmek de çok iyi hissettirecektir.

15597.jpg

Uzun süre durduğunuz odalarda veya ofisinizde açık mavi ve yeşil tonlarını kullanın. Duvar rengi olarak tercih edebilirsiniz.

32047.jpg

İş stresinden kaçınmak için önemli işler listesi yapmalısınız. Bu sizin gün içindeki yoğunluğunuzu azaltır ve stresi önler.

18804.jpg

Streslendiğinizde mizah dergilerini ya da komik videoları izleyebilirsiniz.

12360.jpg

Sevdiğiniz bir işi hobi edinebilir ve strese girdiğiniz an bu hobiyle vakit geçirebilirsiniz.

8313.jpg