Sıcak su içmek zararlı mı sıcak suyun vücudumuza etkileri
Sağlık Yazıları

Sıcak su içmek zararlı mı sıcak suyun vücudumuza etkileri

Su, vücudumuzun olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biridir, bizi her türlü hastalıktan korur ve bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Peki suyu ılık veya sıcak içersek ne olur merak ediyor musunuz? Bilinenin aksine ılık su içmek vücut için çok faydalıdır, saç bakımından, kilo vermeye kadar birçok konuda yararı vardır! İşte sıcak su içmenin faydaları…

SAĞLIKLI VE CANLI SAÇLAR

Sıcak su içmek yumuşak ve parlak saçlara sahip olmak için de idealdir. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve bunları aktif hale getirir. Bu saçlarınızın doğal canlılığını geri kazanmasında ve sağlıklı görünmesinde etkilidir.

SAÇ KAYBINI ÖNLER

Sıcak su içerek saç köklerinizi uyarmanın bir başka olumlu etkisi de saçlarınızın çoğalması ve daha sağlıklı uzamasıdır.

REGL SANCILARI

Sıcak su regl sancılarının azaltılmasına yardımcı olur. Suyun ısısının karın kaslarının üzerinde yatıştırıcı ve dindirici etkisi vardır ki bu nihayetinde kasılmaları ve spazmları azaltmaya yardımcı olabilir.

KAN DOLAŞIMI

Sıcak su içmenin bir başka önemli faydası ise kaslarınızın ve sinir sisteminizin düzgün çalışması için önemli olan kan dolaşımını arttırmasıdır. Ayrıca etrafındaki yağ birikintilerini parçalayarak sinir sisteminizin daha sağlıklı işlemesine yardımcı olur.

KİLO VERME

Eğer birkaç kilo fazlanız olduğunu düşünüyorsanız metabolizmanızı sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için sıcak suyun size inanılmaz yardımı olacaktır. Bunu başarmak için güne içine biraz limon sıkılmış sıcak su içerek başlayın. Metabolizmanızı hızlandırmanın yanı sıra sıcak su yağ dokusunun parçalanmasına da yardımcı olacaktır…