Genel Sağlık

Stil ansiklopedisi: Sırt dekoltesi

2013 yılı en şık elbise modellerinde sırt dekoltesi trendi dikkat çekiyor.

.jpg

Bu sene podyumlarda göğüsler, kapalı yakaların altına saklandı. Tasarımcıların 2013 yılında sırt dekoltesini tercih ettiler, bu harika bir haber!

Spor kesimli kıyafetlerde bile kesikli dekoltelere rastladık. Bu yüzden gardıropları hazırlamanın tam zamanıdır!

27432.jpg

Nasıl giymeli?

Çekici ve baştan çıkarıcı olmak istiyorsanız, sırt dekoltesi doğru bir tercih. Dekolteniz başlı başına görsel bir şölen yaratmaya yettiği için, aksesuar konusunda abartmanıza hiç gerek yok. Zarif topuklu bir ayakkabı ve clutch bir çanta kıyafetinizi tamamlamanız için yeterli.

Derin bir sırt dekolteniz varsa göğüslerinizin kapalı olması gerekiyor.

29246.jpg

Kimler giymeli?

Tabii sırt dekoltesi başta en çok düz ve pürüzsüz sırtı olanlara, bir de geniş omuzlulara yakışıyor. Üzgünüz, fakat bu trend pek sütyen takmak zorunda olanlara göre değil. Özellikle abiye kıyafetlerde kesinlikle sütyeninizin görünmemesi gerekiyor. Yine de yapışkanlı sütyenleri denemelisiniz.

27428.jpg

Nerede ve ne zaman giymeli?

Özel davetlere katıldığınızda, kapalı alanlarda kendinizi göstermeniz ve çekicilik yaratmanız açısından ideal. Tabii yaz aylarında istediğiniz gibi kullanmanız daha avantajlı!

27427.jpg

Hangi ünlüler giyiyor?

Liv Tyler, Rihanna, Scarlett Johansson, Claire Danes ve Bar Refaeli sırt dekoltesinden vazgeçemeyenler arasında yer alıyorlar.

27430.jpg