Genel Sağlık

Spor salonu sözlüğü

.

.jpg

Antrenör

Genellikle daracık bir tişört ve eşofmanla dolaşan bu tipler, spor hocası olarak da bilinirler.
Neredeyse tüm müşterilerle arkadaştır.

Onlar, izin günlerini bile salonda geçirebilir; zira tüm hayatları burada geçtiği için, sosyal çevreleri de salon dışında sona ermektedir.

Yakışıklı antrenör spora gitmek için sebep oluyor, hatta kendinize onu elde etmek hedefi koyarsanız, daha az yer, ona güzel görünmeye çalışır ve böylece çabucak forma girersiniz.

4721.jpg

Bayan Makyaj

Yapılı saçlar ve ağır bir makyajla spora gelen ‘süslü’ kadınlardır. Terlediklerinde, makyajlarının akacağından endişelendikleri için, asla koşu bandına yönelmezler. Ara verdikleri anlarda da, iPhone’larından Facebook hesaplarını kontrol ederler.

Sporda eğlenmenizi sağlayan bu makyajlı tipler, dedikodu yapmayı ve sürekli konuşmayı çok severler. Konuşmaya dalıp sporu ihmal etmemek koşuluyla, sporu onlarla birlikte eğlenceli hale getirebilirsiniz.

4722.jpg

Bay Güç

Genellikle, profesyonel olarak sporla ilgilenen erkek tipidir.
Sürekli rekor kırmak, yeni bir şeyler denemek, birilerini geçmek arzusunda olduğu için; saatlerini, spor salonunda geçirebilir.

Gözleri bütün kadınların üzerindedir, fiziği güzel kadınlarla arkadaşlık yapmaya çalışırlar, kasıntı oldukları kadar, bütün ilginin kendi üzerlerinde toplandığını düşünürler.

4723.jpg

Terli adam

10 dakika koştuğunda bile terden sırılsıklam olan, pek hoş olmayan kokusu nedeniyle yanına yaklaşmak istemediğiniz adamlardır. Omuzlarına astıkları havlularıyla durmadan terlerini silmelerine rağmen yeniden terlerler.

Terli adamlar, spor zamanı kimseye pek yaklaşmazlar, tek uğraşları terleridir, ama çıkışta duşlarını almış temiz bir şekilde sizi göz hapsine alırlar.

4724.jpg

Ziyaretçi

Sosyal baskılar ya da doktor tavsiyesi nedeniyle spora merak salan bu tiplerin en belirgin özellikleri, fazla kilolarıdır. İlk birkaç gün motivasyonu yüksek olan bu tipler, işi sonra tembelliğe vurur ve akıllarına geldikçe, bir ziyaretçi gibi gelip giderler.

Sürekli bunalımda gibi görünürler ve spor yapma konusunda isteksizlerdir. Uzak durun yoksa içinizdeki spor aşkını yok ederler.

4725.jpg

Süper kadın

Bu kadınlar, bulundukları her ortamda dikkat çeker. Kaslı ve sıkı hatları nedeniyle oldukça erkeksi bir görünüm çizen bu kadınlar, ağırlıklarla erkeklerden fazla ilgileniyor. Şüphesiz ki bu kadınlar, sağlıklı olma işini biraz abartıyor.

İlk başta havalı görünseler de, size ağırlık konusunda yardımcı olacak, ‘harbi’ kadınlardır.

4726.jpg