Soğuk algınlığında hazırlanabilecek besinler nelerdir?
Sağlık Yazıları

Soğuk algınlığına iyi gelen natürel yöntemler kısa müddette iyileşeceksiniz!

Soğuk algınlığına iyi gelen natürel yöntemler nelerdir? İşte soğuk algınlıklarına iyi gelebilecek 4 natürel yöntem!

ZENCEFİL 

Soğuk algınlığı ve grip rehabilitasyonunda kullanılan en tesirli besinlerden bir tanesi de zencefildir. Harcayacağınız çiğ zencefil ya da zencefil çayı soğuk algılığının belirtilerinin ortadan kalkmasına dayanakçı olacaktır. Özellikle,  zencefil, karanfil ve tuz ile hazırladığınız karışım günden güne daha iyi sezmenizi sağlayacaktır. 

soguk-alginligina-iyi-gelen-5-dog-QEov.j

Havaların soğumasının iyiden iyiye kendini sezdirmeye başladığı şu son günlerde soğuk algınlıkları da kapımızı çalmış gidişatta. Mevsimsel geçişlerde bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla ortaya çıkan soğuk algınlığının belirli bir rehabilitasyonu bulunmuyor. Konutta uygulayacağınız rehabilitasyonlar en az hastalığın kendisi kadar yaygın gidişatta. Daha Önceki zamanlardan itibaren kullanılan bazı natürel yöntemlerin soğuk algınlığını yok ettiği ispatlanmıştır. Peki soğuk algınlığına iyi gelen natürel yöntemler neler? İşte soğuk algınlıklarına iyi gelebilecek 4 natürel yöntem! 

soguk-alginligina-iyi-gelen-5-dogal-uLl6

BAL

Soğuk algınlığına neden olan bakteri ve virüslerin can vermesini sağlayan en tesirli besinlerden bkocaman baldır. Bal soğuk algınlığının zamanını kısaltmaktadır. Boğaz tahrişini onarır ve yatıştırır. Sizi sıhhatinize kavuşturacak, en iyi ve en pratik karışım ise şöyle: Bir çay kaşığı bala limon suyunu damlatarak harcayın. Bu karışımı kısa aralıklarla harcamak, soğuk algınlığınızın süratle ortadan kalkmasına dayanakçı olur.

soguk-alginligina-iyi-gelecek-dogal-qnYS

TARÇIN

Soğuk algınlıklarının ortadan kalkmasını sağlayan tesirli besinlerden bir tanesi de tarçındır. Tarçın aynı zamanda boğaz sızısına ve kuruluğunada iyi gelen bir besindir. Bir bardak kaynar suya attığınız bir yemek kaşığı toz tarçın ve iki karanfili 15 dakika kadar demlenmeye bırakın. Daha tesirli bir soğuk algınlığı yok edicisi olmasını istiyorsanız içine bal katmayı unutmayın. Hazırladığınız çaydan gün içinde en fazla üç kere içebilirsiniz. Kısa zaman içerisinde soğuk algınlığından kurtulacaksınız. 

soguk-alginligina-iyi-gelen-5-dogal-OMf3

TAVUK SUYU ÇORBA 

Soğuk algınlıklarının geçmesini sağlayan besinlerden bir tanesi de hiç şüphesiz tavuk suyu çorbasıdır. Annelerimizin iyileşmemiz için yaptığı tavuk suyu çorbası, kısa zaman içerisinde soğuk algınlığını yok etmeye yaramaktadır. Bütün bir vitamin bombası olan tavuk suyu çorbası içerisindeki minerallerle, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. İyi bir antioksidan özelliği taşıyan bu çorbayı kesinlikle sınamalısınız. 

sogul-alginligina-iyi-gelen-5-dogal-Usoi