Genel Sağlık

Size aşık olmasının 6 sebebi var

..

.jpg

Elbette bunu bu kadarla sınırlamak aşkın sınırsızlığına sığmaz. Fakat her erkeğin bu 6 maddeye fazlasıyla önemsediğinden emin olabilirsiniz. İlişkinin başlarındaysanız ya da sizi heyecanlandıran yeni biriyle tanıştıysanız bunları aklınızda tutmakta yarar var.

26977.jpg

Onun özgüvenini besleyin

Ona ‘iyi’ gelmeniz gerekiyor. Bir erkek ekstra sorumluluktan hoşlanmaz. Onun, hayatında sizin için seve seve yer açmasının en kestirme yolu kendisini daha iyi hissetmesini sağlamaktır. Erkekler de iltifat duymak ister. Onlar da sizin için giyindiklerinde takdirinizi beklerler. Özellikle iş konusunda desteğinizi ve onunla ne kadar gurur duyrduğunuzu söylemeyi eksik etmeyin.

14918.jpg

Sizin için bir şeyler yapmasına izin verin

Erkekler kendilerine zaman zaman ihtiyaç duyan kızlarla daha rahat hissederler. Bu doğanın kanunudur. Erkek kendini dişisi için güçlü ve faydalı bulmak ister. Bağımsızlığınızı ve feminist tarafınızı anlıyoruz, fakat ondan küçük ricalarda bulunmanın bir zararı olabilir mi? Bu kahve hazırlamak gibi küçük bir şey de olabilir: “Sen mükemmel bir aroma ekliyorsun, benim yaptığım kahve böyle güzel kokmuyor.”

15514.jpg

Yanınızda rahat hissetmesini sağlayın

İlişkinin en başlarında kasıldığınız ve pek de kendiniz gibi olmadığınız dönemler olabilir. Eğer onunla uzun süren bir beraberlik düşünüyorsanız buna hiç gerek yok. Birbirinizin saçma hallerini de kabullenmeniz gerekiyor. Özellikle bir erkek ‘saçma’ bulduğu ayrıntılarla uğraşmak istemez. Onu sürekli eleştirmeyin. Aksine yaptığı iyi şeyleri ön plana çıkarıp teşvik edin.

15512.jpg

Büyüleyici kalın

Bu bir önceki maddeyle direkt olarak bağlantılıdır. İlişkinin başlarındaki bakımlı ve özenli kadın daha sonra yok olursa sevgilinizin ilgisi de aynı şekilde yok olabilir. Buna fırsat vermeyin. Mesela saçlarınızı değiştirmek istediğinizde onun da fikrini alın. En sevdiği kıyafetleri giyin. Bu onu şımartacak ve mutlu edecektir. Erkekler yanlarındaki kadınlarla gurur duymak isterler.

17417.jpg

Sorunları gülerek halledin

Yüksek ses ve kavga size erkek işi gibi gelmesin. Konu ilişkiler olduğunda bağıran bir kadından kesinlikle kaçacaklardır. Sorunlarınızı esprili bir yolla anlatmanın yolunu bulun. Ondan beklediklerinizi de aynı şekilde, tiyatral bir tutumla anlatabilirsiniz. Örneğin sevgiliniz genelde buluşmaya geç kalıyorsa, bir gün buluşma noktasındaki bir ağacın üzerine bir yazı bırakın: “Merhaba burada sevgiliniz vardı, fakat beklerken ağaç oldu.” Onu uzaktan izlerken gülümsediğini ve sizi aradığını göreceksiniz. Problem çözüldü!

16749.jpg

Alanını kısıtlamayın

Tıpkı sizin gibi o da özgürlüğünü fazlasıyla önemsiyor. Onun alanlarını daraltmayın. İstediğinde sizden bağımsız şeyler yapabilir. İlgi alanlarına ortak olmaya çalışmak sizi daha değerli yapacaktır. Böylelikle onun aşkı ve en yakın arkadaşı olursunuz. Bu da ölümsüz bir beraberliğin ilk koşuludur.

26978.jpg