Limonlu su ne işe yarar kilo veridirir mi faydaları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Limonlu su ne işe yarar kilo veridirir mi faydaları nelerdir?

Bugün elmaelma.com okurları için sıklıkla bilinen ve uygulanan limonlu ılık suyun vücudunuzda hangi değişikliklere yol açtığını derledik. Sizde güzel bir güne merhaba demek için her sabah limonlu ılıs su içerek hem güne daha zinde başlayacak hemde daha dinç hissedeceksiniz. İşte her sabah alışkanlık haline getirmenizi gerektiren o faydalar…

SİNDİRİME FAYDALI!

Her sabah kahvaltı yapmadan önce limonlu ılık su içtiğinizde sindirim sisteminizdeki toksinlerden arınmanıza fayda sağlar ve zaman zaman midenizde hissettiğiniz yanma şişkinlik rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

ZAYIFLAMAYA BİRE BİR!

Limonlu ılık suyu düzenli olarak tükettiğinizde midenizdeki asit oranı düzene girer ve limonun içerisinde yer alan pektin lifi acıkmayı gecirkirerek sizin sürekli olarak aç hissetmenize birşeyler yemenize engel olur.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR!

Limonun içerisinde bolca C vitamini bulunmaktadır. Düzenli olarak tükettiğinizde aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de destekleyecektir. 

VÜCUTTAKİ PH DEĞERİNİ DENGELER!

Limonun içersinde bulunan sitrik asit sindirildiğinde asit yapmaz. Gün içerisinde tükettiğinizde limonlu ılık su vücudunuzdaki PH değerini dengede tutar.