Sivilceli cilt temizliği nasıl yapılmalıdır?
Sağlık Yazıları

Sivilceli cilt temizliği nasıl yapılmalıdır?

Güzelliğe ulaşmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken en önemli aşamalardan biri cilt temizliğidir! Özellikle sivilceli bir cilde sahipseniz cilt temizliği yapmazsanız cildinizde çok daha fazla sorunlara yol açabilirisiniz. Cildinizin güzel görünmesini istiyorsanız mutlada her gün düzenli olarak cilt bakımı yapmalısınız.

Cilt temizliğinize dikkat etmezseniz cildinizde belli başlı siyah nokta oluşumu, ciltte gözeneklerin büyümesi ve sivilcelerinizin artışı gibi bir çok problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda sivilceli cilt tipine sahipseniz cilt temizliğinizi yaparken bazı konulara dikkat etmelisiniz;

İlk olarak, sivilcelerinize herhangi bir cisimle veya el ile patlatmamalısınız. Cildinizdeki sivilceyi patlatırsanız cildinize yayılma olasılığı artmaktadır. Sivilceli cilt temizliğinde, kullanabileceğiniz siilceli ciltlere özel doğal maskeler kullanabilirisiniz. Genellikle dermatologlar tarafından iri taneli peelingler önerilmez bu tarz peelingler sivilcenizi patlama olasılığı çok yüksek olacağı için tanesi belli olmayan sivilceli ciltlere özel peelingler kullanabilirsiniz.

Sivilceli cilt temizliğinde kullanılan havlu gibi kişisel şeyler başkasıyla paylaşılmamalıdır! Başkasının kullandığı havluda bakteriler mikroplar size geçebilir böylelikle cildinizde sivilce, siyah nokta gibi problemler artabilir.