Sırt yağlarından kurtulmak için ne yapmak gerekir egzersizler nelerdir
Sağlık Yazıları

Sırt yağlarından kurtulmak için ne yapmak gerekir egzersizler nelerdir

Tişörtlerinizden dahi fark edilen sırt yağları bayanların zaman zaman canını sıkar. Özellikle sütyen altından fırlayan yağlar heen her bayanı rahatsız eder. Eritilmesi güç bir bölge gibi görülen sırt yağlarından kurtulmak muhtemel. Konutta dahi rahatlıkla yapabileceğiniz bu hareketlerle görmekten usandığınız sırt yağlarınızdan kurtulacaksınız.

ARKAYA UZANMA

Bir yoga matına surat üstü uzanın ve kollarınızı ileri doğru uzatın. Ayaklarınızı yerden kaldırmadan kendinizi yukarıya itin ve başlangıç pozisyonunuza geri dönün. 10 ’ar haraketten oluşan 2 set yapın.

ELLERİ BOYUNA KOYU ARKAYA UZANMA

Aynı pozisyonda kalmaya devam edin ve ellerinizi boynunuza koyun. Gövdenizi yerden kaldırın ve ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün. 15 ’er hareketten oluşan 2 set yapın.

SIRT GERME

Bir evvelki egzersizin benzerini yapın ancak bu sefer sırtınızı yukarıya doğru kaldırmak yerine, sanki solunuzda ve sağınızda ne varmış bakmaya çalışıyormuş gibi bir sol tarafınıza bir sağ tarafınıza eğin. Tüm egzersizler süresince vücudunuzun geri kalan kısmını sabit yakalamaya çalışın.

KEDİ POZİSYONU

Son egzersizimiz için “kedi” olarak adlandırılan yoga pozisyonuna geçin. Sırtınızı hafifletip muhtemel olduğunca yukarıya kaldırın, tıpkı bir kedi gibi. Ardından karnınızı yere değdirmeye çalışın. Bu haraketi 4 kez yaptıktan sonra dinlenin.

YÜZME ÇOK İYİ GELİYOR

Sırt adalelerinizi en iyi yüzerek çalıştırırsınız. Ayrıca yüzmek çok soğukkanlılaştırıcı bir etkinliktir. Yüzmek hem egzersiz yapmak, hem sırtınızı kuvvetlendirmek hem de bölgesel yağları yakmak için çok tesirli bir egzersizdir.

AĞIRLIK ÇALIŞIN

Tüm iyi yağ yakma programlarında ağırlık kaldırma bulunmalıdır. Adale gelişimi için dambıl kullanabilirsiniz ve süratlenen metabolizmanız sayesinde daha çok yağ yakarsınız. Tek yapmanız gereken şey iki günde bir azıcık ağırlık çalışmak. Çalışmaya yüksek ağırlıklarla başlamanıza gerek yok, bir kaç kilo da tesirli olacaktır.