Genel Sağlık

Simetrik dipliner uygulaması taktikleri

.jpg

Parolamızı tekrar hatırlayalım: Makyaj yapmak istemediğimiz günlerde bile çantamızdan allık, maskara ve diplinerımızı ayırmıyoruz.

Pek çok kadın bu kurala uyuyor, fakat çok yanlış şekilde! Kötü dipliner uygulaması olanların ELMAELMA okumadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz!

Özellikle iki göze aynı hatlarla dipliner uygulamaya çalışırken zorlandığınızı biliyoruz. Şimdi bu konu için yapabileceklerinize bakalım.

Göz şeklinize göre nasıl dipliner süreceğinizi hatırlamak için tıklayın.

29501.jpg

Kural 1: Kaşınızı yukarı doğru hafifçe gerin. Bu diplinerın hangi hizada devam edeceği konusunda size fikir verir. Asla gözyaşı pınarınıza yakın köşeden başmayın. Gözünüzün tam ortasına fırçanın ucunu yerleştirin ve açılı bir şekilde yukarı doğru sürün.

Kural 2: Asla diplinerınızı aşağı doğru sürmeyin, göz kenarına yaklaşırken kirpik hizasını takip etmeyin. Bu uygulama gözleri daha iri göstermek ve bakışları güçlendirmek için yapılır. Kirpik hizası boyunca sürdüğünüz kalın bir dipliner gözlerinizi kapatır ve göz kapaklarınızı düşük gösterir. Pek çok kadının bu hataya düştüğünü görüyoruz.

Diplinerı sürmeye devam etmeden önce iki gözünüze de aynı şekilde ince bir hat çekin.

29502.jpg

Sonra, çektiğiniz çizgi ve kirpiklerimiz arasında kalan boşluğu dolduruyoruz. Net olarak görmek için aynaya düz bir şekilde bakmanız gerekiyor. Saçlarınızı geriye doğru alın ve gözlerinizi açıkta bırakın.

Tüm adımları iki gözümüz için sırayla takip edeceğiz.

Daha sonra çok ince bir hatla kirpik çizginizi tamamlayın. Dikkat, çok ince!

29503.jpg

Çizginin kuyruğunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Kedi gözü makyajın bu sezon çok sevildiğini biliyorsunuz.

Doğru bir dipliner uygulaması gözlerinizi kapattığınızda belli olur. Simetriyi bu şekilde kontrol edin.

29504.jpg

Diplinerın üzerine renkli eyeliner sürerek muhteşem bir hava yaratabilirsiniz.

29505.jpg