Genel Sağlık

Şifalı natürel taşlar

..

.jpg

Enerjinizi dengeleyen, olumsuz düşünceleri alıp götüren, hastalıklarınıza şifa olan natürel taşları ELMAELMA sizler için derledi.

18822.jpg

Ametist

Bedeninizi, zekânızı ve ruhunuzu iyileştiren bu taş, üzerinizdeki ya da yaşam alanınızdaki olumsuz enerjinin arınılması mevzusunda da en büyük takviyeciniz. Ayrıca ametist, migrene ve göz sızılarına iyi geldiği gibi, bağışıklık sisteminizi de güçlendiriyor.

18825.jpg

Kehribar

İçinizdeki olumsuz enerjiyi pozitife çevirmenize dayanakçı olan kehribar taşı, benliğiniz ile üst benliğiniz arasında da irtibat kurmanızı sağlıyor.

Ayrıca bu taş mide problemlerine de iyi geliyor.

18827.jpg

Aytaşı

Yin ve yang ’ın dengelenmesini sağlayan bu taş, duygusal balansınızı sağlamanıza dayanakçı oluyor. Sezgilerinizi ve iletişim yeteneğinizi geliştiren aytaşı aynı zamanda kramplara iyi geliyor. Şayet yıldızınız düşükse, kesinlikle bir aytaşı almalısınız

18829.jpg

Opal

Duygularınızı ve öngörülerinizi yoğunlaştıran bu taşı, doğru frekansta biri kullanmadığı takdirde değişik neticeler doğurabiliyor. Değişik değişik cinsleri olan opalin, renklerine göre özellikleri de farklılık gösteriyor. Ayıca opal taşı, eklem irinlerine de iyi geliyor.

18837.jpg

Kristal Kuvars

Bütün iyileştirme çalışmalarında kullanılan bu taş, doğru olarak kullanıldığında, pozitif enerjiyi sürükler, yoğunlaştırır ve gönderir.

Ayrıca ışınımı toplama özelliğine de sahip olan kristal kuartzı, 15 günde bir akan soğuk suda yıkayarak temizletmeniz gerekiyor.

18848.jpg

Zümrüt

Hafızayı kuvvetlendiren bu taş, düşüncelerinizin netleşmesi ve doğru kararlar alabilmeniz mevzusunda da size dayanakçı oluyor. Ayrıca zümrütnam bolluk, barış, sabır, aşk, sadakat ve içtenlik getirdiğine inanılıyor.

18839.jpg

Elmas

Elmas saflığı simgeliyor ve faydayı artırıyor. Öbür taşlarla beraber kullanıldığında taşların tesirinin artımasına dayanakçı oluyor. Ayrıca üzerinizdeki tüm enerji manilerinin kalkmasını sağlıyor.

18840.jpg

Akuamarin

Algılarınızın büyümesine, zekânızın açılmasına dayanakçı olan bu taşın aynı zamanda serinkanlılaştırıcı tesiri de bulunuyor.

Antik Mısır ’da hayat verici olduğuna inanılan bu taş, gebeliği kolaylaştıryor, kanı arınıyor ve dolaşımı gevşetiyor.

18842.jpg
.