Şeker hastalığı nedir? Şeker hastalığının bulguları nelerdir?
Sağlık Yazıları

Şeker hastalığı nedir? Şeker hastalığının bulguları nelerdir?

Şeker hastalığının en bariz bulguları aralıksız olarak su içme isteği, sık sık yemek yemek çok acıkmak, halsizlik, çok ivedi yorulmak,  gözlerin iyi görmemesi, kilo kaybı gibi bulgulardır. Bu belirtiler dışında daha çok muhtelif bayanların vajinal enfeksiyon kaşıntısı gibi belirtileride mevcuttur. 

Şeker hastası bireylerin bu rahatsızlık bedene verdiği hasarla ilişkide yaşayabilmektedir. Mesela bunlardan bir taneside asap yapısının hasar görmesi sebebi ile ayaklarda geceleri artan yanma, ağrı, his kaybı olabilir.

HERŞEYİN TEMELİ EGZERSİZE DAYANIYOR!

Diyabet hastalıklarının temel rehabilitasyonlarından biri de spor ve egzersiz yapmak ve doğru beslenmeden geçmektedir. Bu noktada hayatınızda kumpaslı egzersiz ve sıhhatli beslenmenizde fayda var! diyabet hastalığında kullanılan ilaçlar 2’ye bölmektedir. Bunlardan 1. İnsülin temelli ilaçlar 2. ise haptır. Erişkin diyabet hastalığında olanlar ilk olarak oral antidiyabetiklerle başka bir deyişle haplarla rehabilitasyon sürdürülmektedir. Fkat şeker hastalığının ilerleyen düzeylerinde ise bu vaziyet insülin kullanma ile devam edebilmektedir.

şeker hastalığının belirtileri