Sarımsak yiyince bedende ne olur?
Sağlık Yazıları

Sarımsak yiyince bedende ne olur?

Sarımsak yiyince bedende ne olur? Haftada 1 defa 6 diş sarımsağı fırında kavurup yiyenlerin bedenlerinde 24 saat içinde alana gelenleri sizler için derledik.

Sarımsağı fırın tepsisine koyun ve 350 derecede yumuşak kıvama gelene kadar pişirin. 6 diş sarımsak yedikten sonra bedeninizde şahaneler yaratmasını bilave edin!

sarimsak-yiyince-vucutta-ne-olur9-rEXF.j

Sarımsak yemenin bereketlerini saymakla bitmiyor. Asırlardır şifanın kaynakları arasında gösterilen sarımsak yalnızca 24 saat içinde bedeninizde mucizeler yaratabiliyor. Soğan ve pırasa gibi sarımsak da allium familyasına ait bir bitki ve daha önceki çağlardan beri tıbbi içeriklerde kullanılıyor. Sarımsağın içinde bulunan ve  ona kokusunu veren allicin adlı madde ise bedenimiz için bütün bir şifa.  Yapılan araştırmalara göre, sarımsak yiyenlerin soğuk algınlığına tutulma tehlikeyi yüzde 70 daha düşük. Aynı zamanda sarımsak şahane bir tansiyon dengeleyici.

Günde 6 diş kavrulmuş sarımsak yediğinizde ise bedeninize fantastik bir destek sağlamış oluyorsunuz. Bakın kavrulmuş sarımsak yedikten sonra bedeninizde 24 saat içinde neler reelleşiyor:

sarimsak-yiyince-vucutta-ne-olur-yANM.jp

1 saat sonra: Bedeniniz sarımsağı hazmeder ve içindeki besleyici maddeleri emer.

4 saat sonra: Sarımsağın içinde bulunan ve bedeninizin emdiği besleyici maddeler bedeninizdeki kanser hücreleri ve serbest radikallerle gayret eder.

sarimsak-yiyince-vucutta-ne-olur2-Cnq5.j

6 saat sonra: Metabolizma süratiniz çoğalır. Bedeninizdeki yağlar erimeye başlar ve aşırılık akışkanlar bedenden atılır.

7 saat sonra: Sarımsağın antibakteriyel verimleri tesirini göstermeye başlar ve kan dolaşımına karışır.

Eğer konutunuzda kalacaksanız dinlenin ve sarımsağın bedeninizde şahaneler yaratmasını bilave edin.

sarimsak-yiyince-vucutta-ne-olur7-VadL.j

Peki sarımsak nasıl kavrulur? İşte en basit tarifi….

sarimsak-yiyince-vucutta-ne-olur8-iOab.j
.